6 találat a(z) egybeolvadás cimkére

Leányvállalatok „egybeolvadása” miatt anyavállalatnál részesedés elszámolása Kérdés

Ingatlanáfa átalakulás után Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" társaság saját tulajdonú ingatlan bérbeadására áfakötelezettséget választott. "B" társaság ingatlannal nem rendelkezik, de főtevékenységként saját tulajdonú ingatlan adásvétele van megjelölve. Ha a két cég összeolvad, és az ingatlan áfakötelességének megmaradása a cél, melyik megoldás választható, jól látom-e a lehetőségeket? 1. B beolvad A-ba, nem változik az ingatlan áfa pozíciója.2. A beolvad B-be. B év végén jelentheti át az ingatlant az adóköteles körbe. Év közben a bejegyzését követően az ingatlan-bérbeadás áfamentes. 3. A két cég összeolvad, és az ingatlan adókötelessé tételét választja az átalakulás során. Az ingatlan áfapozíciója így változatlan marad. Válaszát előre is köszönöm.

Családi gazdaságok egyesülése – áfa Kérdés

Van egy házaspár, az édesapának is van egy családi gazdasága és az édesanyának is. A tevékenységi körük ugyanaz, kertészet. A vállalkozási forma különböző: a férj őstermelőként vezeti a gazdaságát; az anya egyéni vállalkozóként. Mindkét családi gazdaság folyamatos fejlesztéseket hajtott végre, emiatt értékkel bíró tárgyi eszközeik vannak. Az adminisztráció egyszerűsítése miatt a két gazdaság szeretne egyesülni valahogy. A terv az, hogy az anya családi gazdaságába beolvad a férj családi gazdasága. Mindkét vezető megtartaná az adószámát, s továbbra is folytatnának értékesítést a nevük alatt (az értékesítést a férj végzi a nagybani piacon). Kérdéseim: – A férjnek a tárgyi eszközöket el kell adnia a feleség részére, vagy működhetnek tovább a jelenlegi rendszer szerint? Bármilyen áfafizetési kötelezettség keletkezik-e, ha nem kell eladnia? – Mire kell figyelni az összeolvadás során? Van-e valamilyen buktató?

Kedvezményezett átalakulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő átalakulási folyamat adójogi minősítését kérem a taotörvény 4. § 23/a pontja értelmezésére: Tulajdonosok a következő átalakulási folyamatot tervezik: A és B társaságban egyaránt 50-50 százalékos tulajdonnal rendelkeznek. A társaság beolvad B társaságba. Ebben az átalakulási folyamatban mindkét tulajdonos részt vesz, az üzletrész névértéke 10 százalékának megfelelő pénzeszköz kivételére nem kerül sor, tehát értelmezésem szerint eddig ez kedvezményezett átalakulás. Ezt követően a következő folyamatban kiválás-beolvadást terveznek. Az NGM 1002/2011 és a NAV 5228732063/2011 együttes állásfoglalásokat értelmezve ebben az esetben a kiválást és beolvadást külön folyamatként kell értelmezni. A kiválás során a két tulajdonos a meglévő társaságból 50-50 százalékos tulajdonrész szerzésével két külön társaságba olvad be. Kérem a megerősítését arra vonatkozóan, hogy ez a teljes folyamat végig kedvezményes átalakulásnak minősül-e. Tisztelettel!

Tagi kölcsön rendezés (két cég összeolvadása kapcsán adott válasz miatt) Kérdés

Tisztelt dr. Szeiler Nikolett! Mivel Ön válaszolt a két cég beolvadása kérdésemre, szeretnék tovább kérdezni. A kérdésem az lenne, hogyan lehet a tagi kölcsönt rendezni a veszteséges cégnél, ha nincs egyetlen forintja sem a cégnek? Van valami egyszerű megoldás? Merthogy pont azért kellene megszüntetni, hogy ez ne halmozódjon tovább, meg hát véges az anyagi kerete a családnak értelmetlen dolgokra. A két céget ugyanaz a két személy alapította. Az első cég elég jól működik, viszont el akartak indítani egy másik tevékenységet, de ez bizonytalan üzletnek tűnt már az elején is, Ezért alapítottak egy másik céget, ami azt hiszem nem igazán lett jó ötlet. A veszteséges cégnek nincs semmi különös vagyona, csupán számítógép és nagyon apró dolgok, amelyek az induláshoz kellettek, de azok nem fedezik a veszteséget. A lehető legegyszerűbb megoldást keressük a megszűnésére. Válaszát nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné

Üzletrész elajándékozása átalakuláskor Kérdés

Három kft. beolvadással egyesül. Az édesapa a későbbiekben nem kíván részt venni a jogutód kft. munkájában, üzletrészéről térítésmentesen lemond a fia részére, neki ajándékozza. Ebben az esetben a kilépő taggal hogyan kell elszámolni? Lemondás következtében kialakuló új tőkeszerkezet miatt kinek, milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik (apának, fiának)? Tisztelettel: Kecskemétiné HK

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Mikrogazdálkodói beszámoló és kamatok

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

GDPR, iratanyagok átadása

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink