43 találat a(z) együttműködési megállapodás cimkére

Hallgatói munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban, hogy egy cégünk hallgatói munkaszerződéssel építész gyakornokot venne fel kötelező gyakorlat letöltésére. Kell-e együttműködési megállapodást kötnie az iskolával? Milyen díjazás illeti meg a gyakornokot? Van-e bejelentési kötelezettség? Illetve a munkáltatónak milyen kritériumoknak kell megfelelnie, hogy gyakornokokat foglalkoztathasson nyári gyakorlatra? Segítségét előre is köszönöm!

Együttműködési megállapodás Kérdés

Egy egyéni vállalkozó együttműködési megállapodást kötött egy szakképző iskolával, kamara beleegyezésével egybefüggő szakmai gyakorlatra 2016.06.16 és 2016.08.31 között, 9, 10 és 11-es diákok esetében. (Az együttműködési megállapodásban szereplő tanulókkal később a vállalkozó nem fog tanulószerződést kötni, mert nem maradnak ebben a szakmában.) Jól gondoljuk, hogy nem kell bejelenteni az együttműködési megállapodást, mivel a diákok nem válnak ezáltal biztosítottá, és nincs járulék-, illetve szocho fizetési kötelezettség utánuk? A szakképzési hozzájárulás terhére figyelembe vehetünk kedvezményt a 08-as bevallásban? Válaszukat előre is köszönjük.

Együttműködési megállapodás Kérdés

Egy egyéni vállalkozó együttműködési megállapodást kötött egy szakképző iskolával, kamara beleegyezésével egybefüggő szakmai gyakorlatra 2016.06.16 és 2016.08.31 között, 9, 10 és 11-es diákok esetében. Jól gondoljuk, hogy nem kell bejelenteni az együttműködési megállapodást, mivel a diákok nem válnak ezáltal biztosítottá, és nincs járulék- illetve szocho fizetési kötelezettség utánuk? A szakképzési hozzájárulás terhére figyelembe vehetünk kedvezményt a 08-as bevallásban? Válaszukat előre is köszönjük.

Gyakorlati képzés egyemen II. Kérdés

Hivatkozva fenti kérdésben adott válaszukra, szeretném megkérdezni, hogy a cégnek hallgatói munkaszerződést kell külön kötnie a tanulóval, annak ellenére, hogy az együttműködési megállapodást az egyetemmel megköti?! Ez az együttműködési megállapodás az előzőekben felsoroltakon túl mellékletként tartalmazza azon tanulók névsorát is, akik gyakorlati képzésére kötelezettséget vállal a cég az együttműködési megállapodás fennállása alatt.

Szakképzési hozzájárulás kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. együttműködési megállapodás alapján 2015. 06. 22-07. 10-éig szakképző iskola 9. évfolyamán tanulónak (105 órás) nyári gyakorlatát bonyolította le. Kérdésem, hogy a 1508-as bevallásba melyik hónapban kell bevallani? Köszönettel.

Együttműködési megállapodás iskolával Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. együttműködési megállapodást köt egy szakképző iskolával 1 tanuló szakmai gyakorlati képzésére, 70 órára. A tanuló 9. évfolyamos, az iskola 9-12. évfolyamos. Kérdéseim: azt olvastam, hogy a tanuló díjazása adómentes, nem kell bejelenteni, minimum havi 20 475 forintot kell adni, hetente fizetni utalással. Ez így van? Az együttműködési megállapodást beküldtük a kamarába. A kft.-nek kell-e valahol regisztrálni, hogy ő végezhet gyakorlati képzést? A szakképzési adó csökkenthető-e, és ha igen, mennyivel? Ez a gyakorlat 06.15-étől 07.02-éig lenne, napi 6 órában. Jelenléti ívet gondolom, kell vezetni. A gyakorlati képzéssel kapcsolatos papírokat be kell küldeni valahova? Köszönettel: Fidler Gáborné

Hallgatói szerződéssel foglalkoztatott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyetemi hallgatót foglalkoztatunk hallgatói szerződéssel, kötelező gyakorlatra. Az egyetemmel van együttműködési megállapodásunk. A hallgatót díjazásban részesítjük. Úgy tudjuk, hogy a minimálbér 15 százalékáig a díjazás adó- és járulékmentes. Amennyiben ennél többet kap a hallgató, a különbözet már adó- és járulékköteles? Ez esetben van bevallási kötelezettség a '08-ason?

Együttműködési megállapodás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó "Megállapodás gyakorlati képzési feladatokról" szerződést kötött egy felsőoktatási intézménnyel egy hallgató gyakorlati képzésére vonatkozóan. Időtartama: 04.08-07.22-ig terjed. Törvényi hivatkozás: Szakképzési hozzájárulásról és a szakképzés fejlesztésének támogatásáról szóló 2011. évi CLV.tv.,és az Szht. végrehajtásáról szóló 13/2008. SZMM rendelet. (Ezt csak azért írtam le, mert miután változott a törvény, ennek is van jelentősége). Kérdésem az lenne, hogy a hallgatót a NAV felé jelenteni kell-e a 1041-es nyomtatványon? Díjazását illetően pedig megerősítést szeretnék kérni, hogy az hetente a minimálbér 15 százaléka-e? És van-e valamilyen egyéb kötelezettsége a vállalkozónak? Köszönöm szépen előre is a válaszát. Üdv.: Fazekasné

Együttműködési megállapodás – nyári gyakorlat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a kizárólag nyári gyakorlatot teljesítő diákoknak együttműködési megállapodás alapján mi az, amit kötelezően fizetni kell?

Gyakornok foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az együttműködési megállapodás szólhat-e hat hónapot meghaladó időszakra, ha igen, visszaigényelhető-e a szakképzési hozzájárulás erre az időszakra, ha a hallgató költségtérítéses képzésben vesz részt? Válaszát előre is köszönöm!

Együttműködési megállapodás felsőoktatásban 2014. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretnénk a segítségüket kérni. „Együttműködési megállapodás gyakorlatigényes alapképzési szak keretében folytatott gyakorlati képzés szervezésére (a felsőoktatásról szóló 2005 évi CXXXIX. Tv. alapján, annak hatálya alatt a Főiskolával 2012. szeptember 1-je előtt hallgatói jogviszonyt létesítő hallgatók esetében)” címmel kívánunk együttműködési megállapodást kötni 2014.09.08.-2014.12.05-ig, de a főiskola által hivatkozott törvényeket már hatályon kívül helyezték 2012. 09. 01-től. A hallgató 2011 szeptemberében kezdte tanulmányait. A szerződésben az alábbi pont is szerepel: „ A hallgatók részére legalább hetente a kötelező legkisebb minimálbér havi összegének 15 %-nak megfelelő munkabért kell fizetni. /93.000Ft/” Opcionálisan kitölthető ez a pont. Ftv. 48. § (3) bekezdés. Kérdésünk, hogy a 2012. 09. 01-ei dátum hogyan értelmezhető esetünkben? – Van-e bejelentési kötelezettség a NAV felé? – Kell-e munkabért fizetni járulékokkal együtt? – A szakképzési hozzájárulási kötelezettségünket valóban teljesíthetjük ebben a formában? /2011. évi CLV. 5. § b) pontja nincs már hatályban, amire a megállapodás hivatkozott. Nem tudjuk, hogy a 2012. 09. 01. előtti szabályokat kell alkalmazni? A munka törvénykönyvére való hivatkozásoknál is vannak eltérések a jelenleg hatályos törvényhez képest: 104. § (1)-(4) bekezdés, 124. § (1) bekezdés, 125. § (1)-(2) bekezdés, eltérés: a hatályos törvényben nincs (1)-(2) bekezdés. A cégnek milyen megállapodást kell kötnie a hallgatóval, mit kell annak tartalmaznia? Köszönjük a segítséget!

Szakmai gyakorlat Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ha egy szakközépiskolai vagy szakmunkás tanulót szakmai gyakorlat címén együtműködési megállapodással foglalkoztatunk, és a jövedelme a minimálbért nem haladja meg, milyen bejelentési és fizetési kötelezettség terheli a céget? A szakmai gyakorlat címén történő foglalkoztatás idejére vonatkozólag van-e megkötés?

Együttműködési megállapodás Kérdés

Nappali tagozatos főiskolás gyakorlati képzése egy kft-nél valósulna meg, a felsőoktatási intézmény és a kft együttműködési megállapodást kötött.Kérdéseim ezzel kapcsolatban, ha a tanuló juttatása a minimálbér alatt van kell-e a juttatásából szja-t, járulékot vonni? Be kell-e jelenteni a hallgatót a 12T1041 nyomtatványon?A másik kérdésem, hogy kötelező-e adni neki egyáltalán juttatást?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gépjárműoktatók eszközbeszerzése

Nagy Norbert

adószakértő

23HIPAK_A-NY-01. 9. pontja II. rész

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozás kettős könyvvitelben

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink