4 találat a(z) ebédszünet cimkére

Tanulók étkezési szünete Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéssel foglalkoztatott diákok esetében, akik 7 vagy 8 órát vannak nálunk naponta gyakorlaton, a 20 perc étkezési szünet beletartozik-e a gyakorlati idejükbe vagy azon felül kell a 7-8 órát munkával tölteniük? Válaszát előre is köszönöm!

Munkaidő-elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy budapesti közhasznú nonprofit kft.-nél – amely a főváros felügyelete alá tartozik – dolgozom, munkaviszonyom határozott idejű munkaszerződéses. Munkaszerződésemben a következő mondat szerepel: „A munkavállaló munkaideje a teljes munkaidő, a meghatározott időszakban, munkaidőkeretben történik. A munkáltató beosztását a munkáltató határozza meg” Jelenleg „recepciós-pénztáros” munkakörben, napi 12 órát dolgozom (8-20 óráig). Szóbeli megegyezés alapján havi 15 vagy 16 napot teljesítek. Havonta kétszer szombat-vasárnap is dolgozom. Ez esetenként 180, vagy 192 óra összesen. A decemberi bérszámfejtő lapomon a következő adatok szerepelnek: Foglalkozás jellege 2 Főállású alkalmazott, Osztószám 22, Munkanap 22, Pihenőnap 8, Munkaszüneti nap 1. Kérdéseim a következők: 1. A 12 órás munkaidő miatt a 8 óra felett jár-e nekem túlóra? (A munkarend meghatározása nem szerepel a szerződésemben.) 2. Szombat-vasárnapi, illetve munkaszüneti napon végzett munkavégzésért jár-e pótlék? 3. Mivel az ebédszünetet nem tudom igénybe venni (nem hagyhatom el a munkahelyemet), hogyan kompenzálja ezt a munkáltató? 12 órás munkaidőben mennyi ebédszünet jár? 4. A munka törvénykönyve alapján a teljes munkaidő 174 óra. A munkáltató szerint nekem 191 órát kell dolgoznom. Kinek van igaza? Lehet, hogy a munkáltatóm hozzászámolja a ki nem vett ebédszünetet? Ilyen lehetséges? Ilyet megtehet velem a munkáltató? 5. Az is elhangzott, hogy akiknek életkoruknál fogva sok szabadság jár, abból elvesznek pár napot. Tehet-e ilyet? 6. Mi a helyzet, ha fizetett munkanapok vannak a hónapban. Decemberben is ledolgoztam a 180 órát, de nem kaptam plusz pénzt a fizetett ünnepekre. Köszönöm válaszait!

Ebédszünet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állásfoglalást adni: A 2012. évi I., a munka törvénykönyvéről szóló törvény (továbbiakban: Mt.) alapján az alábbi tájékoztatás helyben szokásos módon közöltnek tekintendő. A 20 perces egybefüggő, munkaközi szünet kivételére a munkavállaló, a munkáltató rendelkezése szerint 12.00 és 12.20 közötti időszakban jogosult. A fentiekkel kapcsolatban egy kereskedelmi szektorban a nyitvatartási időre tekintettel hogyan lehet az ebédszünetet megoldani? A fentiektől eltérő ebédidőt kötelességünk-e a munkaidő-nyilvántartásban feltüntetni? Köszönettel: T. Mária

Ebédidő, cigiszünet: írásba kell foglalni a munkaközi szünetet? Cikk

Milyen előírásokat kell betartani a munkaközi szünettel, például az ebédidővel kapcsolatban? Kell-e nyilvántartást vezetni, kell-e szerepeltetni a munkaszerződésben mondjuk a cigiszünetet? Olvasónk kérdésére szakértőnk, dr. Hajdu-Dudás Mária válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanforgalmazás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Modulház áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Bírósági ítélet és számlakiállítás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink