27 találat a(z) családi vállalkozás cimkére

Generációváltás a vállalkozásban – csökkentse a kockázatokat! Cikk

Hogyan adhatja át a családi kis- és közepes vállalkozás tulajdonosa a lehető legmegfontoltabban a vállalkozás irányítását? Milyen legyen a tőkeszerkezet? A lehetséges módszereket, az átadás körében felmerülő kérdéseket elemezzük.

A főnök átadja a stafétabotot – generációváltás a vállalkozásban Cikk

A magyar családi kis- és közepes vállalkozások tulajdonosainak jelentős része a közeljövőben kénytelen lesz szembesülni azzal, hogy – mit szépítsük – eljárt felettük az idő, ideje lenne nyugdíjba vonulni és átadni a vállalkozás irányítását valaki másnak. Hogyan lehet ezt „dörzsölten” végigvinni?

Ügyvezető járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy családi kft., amelynek tagjai a férj (40 %), a feleség (40 %) és a gyermekük (20 %). A férj az ügyvezető, ő az ügyvezetésen kívül semmilyen tevékenységet nem végez a kft.-ben, de azon kívül egy állami cégnél heti 40 órás munkaviszonyban alkalmazott. A családi kft. tevékenységét heti 40 órás alakalmazottként a feleség végzi, a gyerek nem vesz részt semmiben, csak tag. Ebben az esetben a férj lehet-e ügyvezető megbízásos jogviszonyban nulla forint megbízási díjért? Vagy mi lehet a járulékfizetés szempontjából a legkedvezőbb forma az ügyvezetésre? Válaszát előre is köszönöm.

Lakáshitel-törlesztés cafetériarendszerben Kérdés

Adott egy kft. négy taggal. Apa, anya és két fiú gyermek, mind a négyen ügyvezetők. A munkáltatói jogok gyakorlója a társasági szerződés szerint az apa. Az ügyvezetők teendőiket megbízási jogviszonyban, díjazás nélkül látják el. A fiúk futárként munkaviszonyban vannak. A kérdés az, hogy lehetséges-e az egyik fiúnak lakáshitel-törlesztésre adómentes juttatást adni, valamint lehet ezt utólag, decemberben megtenni visszamenőleg 2015-re?

Adómentes lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató által adható 5 millió forint adómentes lakástámogatással kapcsolatban kérdezem: adhatja-e ezt egy apa tulajdonában levő bt. a nála alkalmazottként dolgozó gyermekének?

Üzletág-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy családi vállalkozás (kft.) értékesíti egyetlen üzletágát egy másik kft. részére. Ellentételezésként az eladó vállalkozás egyik tulajdonosa szerez tulajdonrészt a vevő vállalkozásban. A szerződésben nincs meghatározva az eladási ár, illetve a tulajdonrész szerzési értéke. Milyen adózási következményei vannak az ügyletnek az eladó vállalkozás és annak tulajdonosa esetében, illetve számvitelileg hogyan kell kezelni a tranzakciót? Milyen értéken kell a tranzakciót számba venni? Köszönettel: VL

Így dolgozhatnak tinik a családi vállalkozásban Cikk

Családi vállalkozás pizzériát üzemeltet kft. formájában. A legkisebb gyerek elmúlt 15 éves, ő is szeretne segíteni a pizzériában. Nappali tagozaton tanul, szakképző iskolában. Mit jelent az, hogy az iskolai szünetekben foglalkoztatható – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt, és részletezte a fiatal munkavállalók foglalkoztatására vonatkozó előírásokat.

Családtag dolgozó a kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdésben szeretném a tanácsát kérni! 1. Családi kft.-ben, 4 órára bejelentett édesanyám, munkaidőkeretben dolgozhat-e az üzletünk nyitva tartásával egyezően, napi 8 órát? 2. Vonatkozik-e a részmunkaidős státuszra a családtagok hosszabb munkaideje ugyanazért a díjazásért (készenlét jellegű munkaviszony)? Ha vonatkozik a részmunkaidőre is a hosszabb munkaidő, akkor négyórás családtagnak mennyivel lehet hosszabb a munkaideje? Válaszát előre is köszönöm! Adélka

Jövedelmezőségük miatt aggódnak a családi vállalkozások Cikk

Növekvő optimizmus jellemzi a családi vállalkozásokat Európában. Fél év alatt 17 százalékkal nőtt, és immár 71 százalék azon társaságok aránya, melyeknek pozitív kilátásai vannak a következő fél évre vonatkozóan – derül ki a KPMG és a European Family Business által közösen végzett „European Family Business Barometer” című felmérésből.

Bt. kültag személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett egyéni vállalkozó vagyok. Ezen kívül van egy családi bt.-nk, ahol kültag vagyok, személyes közreműködés nélkül. Milyen járulékfizetési kötelezettség terhelne, ha megbízási szerződéssel végeznék munkát ebben a bt.-ben?

Lakáshoz kapcsolódó adómentes támogatás, vagy kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk családi vállalkozás, az egyik tagnak, aki alkalmazotti munkaviszonyban van (jelenleg táppénzen van és szülni fog) a 2009. évben vásárolt (lakáscélú deviza kölcsönből) lakáshoz szeretnénk valamilyen formában adómentes támogatást adni. A lakás tulajdonjoga 50-50 százalékos arányban oszlik meg a férj és a feleség között. A vételár 25 200 000 forint volt szerkezetkész állapotban. Kérdésem, hogy ebben az esetben milyen összeg számít a teljes építési költség 30 százalékának? Az 50 százalék feleségre jutó, vagy a 100 százalék közös férj-feleség tulajdonrésze után kell számolni? Amennyiben több mint 5 millió forint támogatást szeretnénk nyújtani, úgy az lehetséges kamatmentes kölcsön formájában? A méltányolható lakásigény feltételeinek megfelelnek.

Mitől működhet jól egy családi vállalkozás? Cikk

Becslések szerint nálunk – és ez Európára is igaz – a vállalkozások 70-80%-a családi vállalkozás. Ezért döntött úgy a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány, hogy konferenciát tart Családi Vállalkozások – Vállalkozó Családok címmel május 23-án.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink