45 találat a(z) biztosítási díj cimkére

Biztosítási díj továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk telefonokat értékesít, melyekhez biztosítási szolgáltatás is kapcsolódik, amennyiben a vevő arra igényt tart, vagyis ez nem jár kötelezően. Kérdésként merül fel, hogy ezen biztosítás díja számlázható-e adómentesen, vagy szükségszerűen beépül a termék ellenértékébe és felveszi annak adókulcsát? A gyakorlatban sok cégnél tapasztaljuk, hogy adómentesen számlázzák ezt a biztosítási díjat, de elbizonytalanodtunk, hogy mi a helyes eljárás. Kérjük állásfoglalásukat e témában. Üdv: KG

Biztosítási díj adómentességének megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mint ismert, a vonatkozó jogszabály megváltozása miatt az élethosszig tartó befektetési egységekhez kötött életbiztosítások rendszeres biztosítási díjának adómentessége 2018. 01. 01-jétől megszűnik. Ha a cég volt eddig a szerződő fél, a kedvezményezett pedig az egyik munkavállalónk, akkor milyen költségekkel jár a cég szempontjából, ha a szerződő felet megváltoztatjuk és az is a munkavállaló lesz Válaszát előre is köszönjük!

Egyéni vállalkozó biztosítási díja Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó ügyfelem kockázati biztosítást szeretne kötni magára, melynek a kedvezményezettje (abban az esetben, ha ő meghalna) az alkalmazottja, munkatársa lenne. Kérdésem: ennek a biztosításnak a díja elszámolható az egyéni vállalkozónál költségként? Mikor fizetnék ezt ki a dolgozójának? Csak az ő elhalálozása után? Hogyan adózna ez az összeg? (A most hatályos jogszabályok alapján?) Köszönettel: Ötletmozaik Kft.

Átvállalt biztosítási díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk belföldi kft., melynek ügyvezetője és többségi tulajdonosa magánszemély. A kft. az ügyvezetőre 8 évvel ezelőtt kötött befektetési egységhez kötött, határozatlan idejű, kizárólag halál esetére szóló életbiztosítást, melynek egyösszegű díja évente 300 ezer Ft volt eddig. Most a kft. jövőbeni működése bizonytalanná vált, ezért a 2017.é vtől a biztosítási díjat az ügyvezető másik cége (kapcsolt vállalkozás) fizetné a továbbiakban, és a biztosítóval a szerződés ennek megfelelően módosításra kerülne. A biztosítás kedvezményezettje az ügyvezető fia. Kérdésünk ezzel kapcsolatban: a 8 év alatt eddig megfizetett és évente költségként elszámolt 2 400 ezer Ft összegű díj után az átvállalás miatt keletkezik-e cégünknek adófizetési kötelezettsége (szja, eho, társasági adó)? Válaszukat előre is köszönöm.

Szerda estig kell beérkeznie a kötelező díjának! Cikk

Annak a mintegy 120 ezer személyautó-tulajdonosnak, aki év végi évfordulóval kötötte újra kötelező gépjármű-felelősségbiztosítását, március elsejéig kell rendeznie az esedékes, baleseti adóval növelt díjrészletét. Mivel a március 1-jei határidő az összegnek a biztosítóhoz való beérkezésére vonatkozik, csekken hétfőtől már senki ne próbálja rendezni az összeget! Szerda délelőttig az átutalás, azután zárásig az adott biztosító ügyfélszolgálati irodájában történő személyes befizetés a biztonságos opció – figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége.

Járulékos költségek továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz: Egyik ügyfelünk telekommunikációs szolgáltatásnyújtással foglalkozik és ehhez kapcsolódó egyéb járulékos költségeket is tovább számláz az ügyfeleinek. Azt szeretném kérdezni, hogy a továbbszámlázott szolgáltatásokat milyen áfakulccsal kell számlázni? Ügyfelünk a beérkezett számla alapján számlázza tovább a szolgáltatást ügyfelei részére. Ilyen szolgáltatások például: - Fizetési felszólítási eljárás díja (beérkező számlán áfa hatályán kívüli tételként szerepel, ezt tovább számlázná) - Postaköltség (a Magyar Posta által feladott levélküldemény is áfakörön kívüli tétel, ezt tovább számlázná) - Biztosítási díj (a beérkező számlán áfa hatályán kívüli tételként szerepel, ezt tovább számlázná) - Ötös lottó, lottó (Beérkező számlán áfa hatályán kívüli tételként szerepel, ezt tovább számlázná), Segítségüket előre is köszönöm szépen!

Számla Kérdés

Az alapítvány bérli a magánszemélytől a gépjárművet, akkor ebben az esetben a biztosítási díj számlázható-e az alapítvány nevére? Rendelkezünk bérleti szerződéssel. A biztosítási szerződés a magánszemély nevére van kiállítva a díjfizetőnek pedig az alapítvány van megjelölve. Várom válaszát.

Összesítő jelentés II. Kérdés

Kedves Kneitner Lea! Sajnos rosszul tettem fel az előző kérdésemet, így meg szeretném ismételni. Egy nemzetközi fuvarozással foglalkozó magyar kft. Ausztriából lízingel egy tehergépjárművet, így a biztosítási díjat is Ausztriába kell fizetnie. Havonta kap számlát a biztosítási díjról. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben szükséges-e a biztosítási díjat az áfabevallásban, illetve az összesítő jelentésben szerepeltetni? Köszönettel: Simonné

Örökölt biztosítási összeg adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokonom haláleseti kedvezményezettje volt egy életbiztosításnak. A haláleset bekövetkezett, ám mielőtt kifizették volna a biztosítási díjat, ő is elhunyt. A biztosítási díj hagyatéki örököse az elhunyt rokonom édesapja. A biztosítási összeg 500 ezer forint. Kell-e szja-t fizetni utána? Köszönettel.

Teljes életre szóló életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás teljes életre szóló, határozott díjfizetési időtartamú életbiztosítást kötött a személyesen közreműködő tagjára (aki ügyvezető is). A biztosítás kedvezményezettje a biztosított tag. Halála esetén a vállalkozás másik tagja lesz a kedvezményezett, aki szintén személyesen közreműködik, és ő is ügyvezetője a vállalkozásnak. Kérdésem, hogy költségként elszámolható-e a biztosítási díj összege? A biztosítás egyéb jövedelemnek minősül-e a tagnál? Terheli-e a társaságot vagy a magánszemélyt szja- vagy más adófizetési kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm!

Építményadó továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk ingatlanokat ad bérbe (lakás, üzlethelyiség). A bérleti szerződések tartalmazzák, hogy az ingatlan után fizetett építményadót, biztosítási díjat a bérbeadó áthárítja a bérbevevőnek. Helyesen jár-e el a bérbeadó, ha az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja alapján számlázza tovább az építményadót, biztosítási díjat a bérbevevőnek, mely osztja a főszolgáltatás, azaz a bérbeadás áfarendszerbeli megítélését. Köszönettel: Schmidtkáné Hartai Angela

DAS jogvédelmi biztosítás elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. DAS-os „V.I.P. bázis családi jogszervíz” elnevezésű biztosítást kötött. A biztosítottak között szerepel a cég ügyvezetője, felesége, aki egyébként szintén a cég tagja és egyben alkalmazottja, valamint közös gyermekük. Biztosított ingatlanok között a cég által használt és a tagtól bérelt ingatlan, valamint a kft. által nem használt, a tagok tulajdonában lévő saját ingatlanok, illetve a biztosított gépjárművek között a tag tulajdonában lévő gépkocsik szerepelnek. Az előzőek jogvédelmi biztosítására kifizetett éves díjat a cég elszámolhatja a költségei között? Ha igen, akkor egyéb személyi jellegű kifizetések közé kell könyvelni? Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség keletkezik a biztosítási díj után? Ha a cég tulajdonosai és a cég által bérelt ingatlan után elszámolható lenne a jogvédelmi biztosítás és csak a többi után kellene adózni, akkor hogyan határozzuk meg az adó alapját? Hogyan osszuk fel az éves biztosítási díjat?

Adóköteles biztosítási díj Kérdés

A kockázati életbiztosítás havi 29 400 forintig adómentes. Az efölötti részt már 51,17% adó terheli. A biztosítási díjfizetés féléves. Ebben az esetben is havonta kell bevallani és megfizetni a 29 400 Ft feletti rész adóját, vagy abban a hónapban amikor ezt a féléves díjat kifizette vallja be és fizeti meg az egész féléves biztosítás után a fizetendő adót?

Kontírozás Kérdés

Tisztelt Szakértők!Szeretném megtudni, hogy 2012.év előtt mi volt az elvárás a bizonylatok/számlák kontírozásánál. Ezek közül melyek voltak kötelező elemek? Főkönyvi számok, Könyvelve felirat, Könyvelő aláírása, Rögzítés időpontja, Rögzítési iktató szám. A kontírozás ceruzával is végezhető volt, vagy csak tollal.Köszönettel

Biztosítási díj továbbszámlázásának áfája Kérdés

Ha egy cég biztosítási díjat számláz tovább az 27%-os áfás lesz, mint közvetített szolgáltatás?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft. ingatlan (iroda) megvétele tulajdonos által

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Bt. eladása osztatlan közös üzlettel – elővételi jog II.

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Magáncélú használat az üzemanyagszámlán – kóla

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink