18 találat a(z) összeférhetetlenség cimkére

Összeférhetetlenség munkaviszony és vállalkozás között Kérdés

Egyéni vállalkozó és egyesület, számlázás Kérdés

Összeférhetetlenség-bejelentő védelmi rendszer működtetésénél Kérdés

Gyed melletti jogviszony mikor összeférhetetlen? Kérdés

Felügyelőbizottság: kötelező-e és összeférhetetlenség? Kérdés

Összeférhetetlenség – önkormányzat Kérdés

Sportegyesület és katás egyéni vállalkozás Kérdés

Felügyelőbizottság – összeférhetetlenség Kérdés

Könyvvizsgálat lejárta után könyvelés mikor vállalható Kérdés

Vezető munkakörű köztisztviselő összeférhetetlensége Kérdés

Pénztáros személyének összeférhetetlensége Kérdés

Egy kft. házipénztárából történő kifizetés a következőképpen történik: A munkavállalók/ügyvezető által kifizetett tételek (vásárlás/szolgáltatás igénybe vétel )ellenértékét a pénztáros számla ellenében részükre kifizeti, melyről kiadási pénztárbizonylat készül. A cégnél továbbá - utalványozó/ellenőr (ugyanazon személy), valamint annak helyettese és - pénztároshelyettes is ki van jelölve pénzkezelési szabályzatunkban. Kérdés: A cég kis méretéből adódóan előfordulhat olyan eset, hogy például a pénztáros ad fel egy levelet. Mi a szabályos kifizetés a pénztárból ebben az esetben (pénztárbizonylaton: kiállító, utalványozó, pénzt átvevő személye)? Melyek az alapvető összeférhetetlenségi szabályok, melyeket a cég szabályos pénztárkezelése során a résztvevő személyeket illetően be kell tartani?

Üzemi tanács és összeférhetetlenség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Mt. igen keveset ír arról, kiket nem lehet választani ÜT-tagnak. Ez egy viszonylag szűk kör, és logikus is, hogy miért nem választhatók. Léteznek még olyan munkakörök, melyek a gyakorlat vagy egyéb jogszabályok (esetleg Mt. háttérszabályai) alapján összeférhetetlennek számítanak az ÜT-tagsággal? Például az a munkavállaló, aki a vezérigazgató valamely munkatársa (szakmai titkár vagy személyi asszisztens), más vezetők (például jogi vezető beosztott jogtanácsosa, vagy compliance munkatársa, illetve a fentebb írt szakmai titkár vagy személyi asszisztens) hasonló munkatársai, tehát bármely olyan munkakör, mely nem gyakorol felettesi jogokat, de amelynek betöltőjétől nem várható el, hogy ha választani kell, a munkavállalók és ne a munkáltató érdekeit képviselje (vagy nem hihető)? És még lehet ilyen munkakör. Segítségét köszönöm.

Vezetők összeférhetetlenségének határai az Mt. és a Ptk. szerint Cikk

A hírekben időről időre felmerül vezető tisztségviselők összeférhetetlensége. Felkészült olvasónk a munka törvénykönyve és a polgári törvénykönyv szempontjából is feszegeti az összeférhetetlenség határait. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszol kérdéseire.

Mt., Ptk. – vezető összeférhetetlensége Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vezető tisztségviselőről szeretnék kérdezni. A jogszabályok a gazdasági társaságban való részesedést, mint összeférhetetlenségi okot emelik ki (főleg az Mt. 208-211. §). Azt szeretném kérdezni, hogy: 1. A gazdasági társaságban való részesedés tiltása csak a közvetlen vagy a közvetett részesedésre is értendő? Példa: "A" társaságnál vezető munkavállaló részesedést szerez B társaságban (vagy maga hozza létre), melynek részesedése van C társaságban. C társaságnak van közös tevékenységi köre A társasággal, B társaságnak nincs. Ez is összeférhetetlenségi ok? 2. Illetve Ön szerint – ha a kérdés nem eldönthető –, szabályozhatja-e ezt (közvetett vagy közvetlen összeférhetetlenség) munkáltatói szabályzat mind vezető tisztségviselő, mind egyéb munkavállaló esetében? 3. Ön szerint előírhatja-e belső szabályzat valamennyi munkavállalóra a vezetőre vonatkozó összeférhetetlenségi szabályokat? 4. Hogyan változik ez, ha a vezető tisztségviselő a Ptk. hatálya alatt áll? Segítségét köszönöm! Tisztelettel.

Köztisztviselő lehet-e vállalkozó? Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy egy egyéni vállalkozó, aki alkalmazottat foglalkoztat, és ő főállásban elhelyezkedne az önkormányzathoz köztisztviselőként, ezt megteheti-e? A jegyző, mivel egyéni vállalkozó, azt mondta, hogy összeférhetetlen, de még meggondolja, hogy felveszi-e a hölgyet a hivatalhoz 40 órás munkaviszonyba. Azt tudom, hogy, ha a köztisztviselő valamilyen gazdasági társaság tulajdonosa, akkor azt be kell jelenteni a jegyzőnek, mint munkáltatónak, hogy hol, és milyen százalékban tulajdonos. De, hogy a társaságban lévő tulajdonjogát megtilthatnák, vagy a munkába állás feltétele lenne, hogy ne legyen sehol tulajdonrésze, arról nem tudok. Az egyéni vállalkozó is hasonló, mivel ő nem dolgozik a vállalkozásban folyamatosan, mert van alkalmazottja, aki ellátja a munkát a megállapodásuk alapján. Sajnos nem ismerem a jelenlegi jogszabályt erre az esetre vonatkozóan, főleg azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha már vállalkozó; akkor fel sem vehetik, vagy, ha köztisztviselőként akar vállalkozó lenni, akkor ezt meg sem teheti? Éedekelne, hogy gazdasági társaságnál is ugyanazok a szabályok vonatkoznak-e a köztisztviselőkre?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanforgalmazás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Modulház áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Bírósági ítélet és számlakiállítás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink