289 találat a(z) átalakulás cimkére

Egyéni vállalkozó ügyvéd átalakulása ügyvédi irodává Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyvéd egyéni ügyvédi irodává alakul át. Mint egyéni vállalkozó ügyvéd 30 millió forint értékű ingatlannal, számítógépekkel rendelkezik. Ezeket az eszközöket az átalakulás során az ügyvédi irodájába át kívánja vinni, munkája során használni kívánja. Átalakulás során a tárgyi eszközökre vonatkoznak-e különleges szabályok? Az ügyvédi iroda tulajdonába kerülő eszközöket értékesítésként kell-e átadni az ügyvédi irodának? Az egyéni vállalkozó ügyvédnek az átalakulás előtt értékesítésként kell-e átadni a tárgyi eszközeit? A tárgyévi jövedelemadó-bevallásában, mint bevétel után le kell-e adóznia (szja, eho)? Tisztelettel: Kecskemétiné H Katalin

Átalakulás után ingatlanértékesítés áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az "A" cég beolvad "B" cégbe. Az "A" cég az ingatlanértékesítést és a bérbeadást korábban "áfássá" tette. "B" cég csak az ingatlan-bérbeadás tekintetében áfás. Az átalakulás (beolvadás) után a "B" cég áfa szempontjából hogyan értékesít ingatlant? Mentesen vagy áfásan?

Innovációs járulék kiválásos átalakulásnál Kérdés

Egy társaság 2015.12.31-i dátummal kivált. A jogelőd társaság 2014.12.31-i beszámolója alapján középvállalkozásnak minősül. Ha a kivált társaság 2016. január 1-jei saját adatait nézzük, a létszám és a mérlegfőösszeg nem éri el a kisvállalkozásokra megállapított korlátot. Kérdésem: a kivált cégnek 2016. évre van-e innovációsjárulék-fizetési kötelezettsége? Köszönöm.

Őstermelő átmehet-e jogfolytonosan saját egyéni cégébe? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Volt egy egyéni vállalkozásom, melyből most áprilisban egyéni céget csináltunk jogfolytonosan. Szeretném, ha az őstermelői tevékenységem is az egyéni cégemben mehetne tovább. Ezt jogfolytonosan szeretném megtenni, tehát az őstermelőként vállalt kötelezettségeket is átvéve az egyéni cégemben folytatnám az eddig magánszemélyként végzett tevékenységet – felvéve az egyéni cégembe ezeket a tevékenységeket is –, az eddigi eszközöket is az egyéni cégembe vinném át, ahol értékcsökkenési leírás volt, azt folytatnám tovább, az állatoknál a tartási kötelezettséget az egyéni cégemben folytatnám tovább. Úgy gondolom, hogy ez így megoldható, amire figyelni kell az, hogy őstermelőként a földterületeket nem adhatom át, csak bérleti jogviszonyban bérelt területként az egyéni cégemnek. Mindkettő – az egyéni cégem is és az őstermelés is – áfakörös, tehát ez sem okozhat gondot. A kérdésem, jól gondolom, hogy ezt így meg lehet oldani jogfolytonosan? Az őstermelői tevékenységeimet az egyéni cégben felvenném, a szükséges átírásokat megtenném (MVH; földhivatal; NAK; Nébih stb.), és a földterületeimet mint magánszemély legalább 5 éves határozott időre bérbe adnám az egyéni cégemnek. Köszönöm válaszát!

Kft., kötelező jegyzett tőke módosítása Kérdés

Egy kft. 500 ezer forint tőkével alakult, ezt az összeget kellett megemelni 2017.03.15-éig 3000 ezer forintra. A társaság azonban nem kívánja emelni törzstőkéjét, így vagy átalakulásról vagy megszűnésről kell határoznia. Ellene azonban, egy vitatott, kártérítésből származó kötelezettség miatt peres eljárás van folyamatban már 2015. évtől. Az első fokú bíróság ezen kft.-t kötelezte a megállapított kártérítés megfizetésére, ezt a döntést azonban a másodfokú bíróság hatályon kívül helyezte (az első fokú bíróság illetékességének hiánya miatt) úgy, hogy teljesen új első fokú eljárást rendelt el. A másodfokú bírósági ítélet már jogerős, azonban az új elsőfokú bírósági eljárás még nem indult el, idézést, végzést az új eljárás megindításáról nem kaptunk. Ilyen esetben, hogyan jár el jogszerűen a kft., hogy a törzstőke emelésének hiánya miatt ne kapjon az illetékes hatóságtól büntetést? A peres eljárás alatt indítható végelszámolás saját elhatározásból? Mivel a kötelezettség jogosságáról jogerős bírósági végzés még nem született, így a "hitelezők" azt jogosan nem követelhetik, tehát ők nem indíthatnak felszámolási eljárást. Vagy felszámolási eljárást kell indítani még akkor is, ha nem ismerjük el a kötelezettségünket? Ez utóbbit ki indíthatja? Mi a megfelelő eljárás peres eljárás alatt, ha nem szeretné a kft. törzstőkéjét emelni?

Amit a fejlesztési tartalékról tudni kell. Példákkal Cikk

Bár fejlesztési tartalék képzésére már a 2002. adóévtől lehetőség van, még mai is számtalan kérdés merül fel ezen szabállyal kapcsolatban. A cikk a 2016. adóévi kötelezettségnél figyelembe veendő előírásokat foglalja össze.

Alanyi áfamentesség átalakuláskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a kötelező jegyzettőke-emelés miatt a bt.-vé átalakulás mellett döntött. Kérdésem az lenne, hogy az átalakulás alkalmával kérhetem-e, hogy a bt.-vé válás kezdetétől a vállalkozás alanyi áfamentes legyen? Válaszát előre is köszönöm.

Cégek összeolvadása: főbb lépések és adózási tudnivalók Cikk

Két kft. az összeolvadást választaná. Mik a feltételei ennek, hogyan kell a gyakorlatban az összeolvadást kivitelezni? – kérdezte olvasónk. Erdős Gabriella adószakértő válaszolt.

Végleges vagyonmérleg Kérdés

A végleges vagyonmérleget az átalakulás napját követő 90 napon belül a könyvvizsgálói záradékkal ellátva-az illetékes törvényszék cégbíróságánál letétbe kell helyezni. A végleges vagyonmérleget a társaság legfőbb szervével nem kell elfogadtatni. Kérdésem, hogy valóban nem kell a végleges vagyonmérleget a tag-, illetve a közgyűlésnek elfogadnia? Köszönettel: Kállay Ferenc

Kft.-k tízezrei nem emelték még meg a tőkéjüket Budapesten Cikk

A fővárosban február végén még 26 345 olyan kft. működött, amelynek törzstőkéje nem éri el a 3 millió forintot, több mint 60 ezer kft. viszont már eleget tett tőkeemelési kötelezettségének – közölte a Fővárosi Törvényszék.

Átalakulási vagyonmérleg hitelesítése Kérdés

Adott egy bt., amelynek 2 magánszemély és egy másik kft.a tulajdonosa. Ez a bt. szeretne átalakulni kft.-vé. Kérdés: az átalakulási vagyonmérleget hitelesítheti-e az a könyvvizsgáló, aki a tulajdonos kft. könyvelését végzi? Várom megtisztelő válaszukat.

Mérleg időszaka Kérdés

2016.03.22-én "A" Kft.-ből kivált "B" Kft. Az ügyvéd az "átalakulási" kiválási mérleget közzétette. A 2016-os beszámolónál az üzleti évem 2016.03.23-2016.12.31-ig fog tartani, és az előző évhez a 2016.01.01.-2016.03.22-ig időszakot kell beírni "A" Kft.-nél, vagy a teljes 2016. év lesz a mérlegben? Válaszukat előre is köszönöm: Zsók Gabriella

Átalakulás bt.-ből kft.-vé Kérdés

Kedves Szakértő! Egy bt. kft.-vé alakul át, ennek kapcsán milyen számviteli és adózási teendők vannak? Tőkét eredménytartalékból emelne. Ugyanez a vállakozás áttérne a kivára. Ebben az esetben a tőkeemelés kivaalapot csökkentene-e? Folytatható-e a régi könyvelés, vagy le kell zárni, és átalakuláskor újranyitni? Köszönöm válaszát.

Bt. átalakulása egyszemélyes kft.-vé Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. elhatározza, hogy átalakul egyszemélyes kft.-vé. A kültaggal hogyan történik az elszámolás? Milyen számviteli teendők vannak az átalakulás kapcsán, illetve hogyan alakul az adóbevallások benyújtásának határideje? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Közösségi alap Kérdés

Tisztelt Válaszadó! A szövetkezet gazdasági társasággá való átalakulása esetén a közösségi alapot az alapszabály rendelkezései szerint szervezet részére kell átadni. A módosítanánk az alapszabályt több ponton, mivel tervezzük az átalakulást. A korábbi időszakban szövetkezetnek, vagy a szövetség részére kellett átadni a közösségi alapot. Jelenleg szervezet részére szerepel a törvényben. Mit jelent ez? Akár egy kft. vagy rt.-nek is átadható? Esetleg önkormányzatnak? Válaszukat megköszönve: Üdvözlettel: Welchnerné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő tárgyi eszköz beszerzés és támogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink