hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Új tantárgy szeptembertől a szakgimnáziumokban

  • MTI

Idén szeptembertől már minden szakgimnázium tantárgyi keretek között nevelheti diákjait pénzügyi tudatosságra – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára kedden, Budapesten a III. PénzSztár konferencián.

Pölöskei Gáborné kifejtette: a Pénziránytű Alapítvány közreműködésével elkészültek a tankönyvek, a kerettanterv, és egy-két intézményben a mostani 9. évfolyamosoknál kísérleti jelleggel már elindult a pénzügyi tudatosságra nevelő új tantárgy oktatása. Jelenleg értékelik a kezdeményezés eredményeit, 2017. szeptember 1-jétől pedig minden 10. évfolyamba lépő diák fél év vállalkozói ismeret és fél év pénzügyi ismeret elsajátítását kezdi meg. A gyakorlatorientált tantárgy első része felelős pénzügyi döntésekre, tudatos tervezésre és kockázatvállalásra készít fel, a második rész pedig a sikeres munkavállalói vagy vállalkozói kompetenciák fejlesztésére irányul.

A helyettes államtitkár előadásában több, az oktatási rendszerben megvalósult kedvező változásról is beszámolt, így például kiszélesítették a hiányszakmák listáját, ezáltal a pénzügyi szakképzésben résztvevők is kaphatnak ösztöndíjat. Szintén pozitívan értékelte, hogy egyre több az érdeklődő a pénzügyi tudatosság elmélyítésre szolgáló témahét iránt. Meglátása szerint a Pénz7 keretében szervezett projekttevékenységek, interaktív feladatok, előadások olykor képesek jobban felkelteni az érdeklődést pénzügyi témák iránt, mint a száraz tananyag.

Chikán Attila, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára előadásában viszont arra hívta fel a figyelmet, hogy a Világgazdasági Fórum éves versenyképességi jelentése alapján az üzleti világ megítélése szerint Magyarországon folyamatosan romlik a felsőoktatás és a szakképzés minősége és a versenyképességhez való hozzájárulása. A versenyképességi kihívások közé sorolta, hogy jobban oda kellene figyelni a felsőoktatási intézményekre, mivel szerepük folyamatosan nő a gazdaságban. Emellett véleménye szerint olyan képzésekre lenne szükség, amelyek segítik egyes alapképességek elsajátítását, hogy a diákok később gyorsan tudjanak alkalmazkodni a munkapiaci körülményekhez, hiszen olyan munkaköröket kell majd betölteniük, amelyek jelenleg még nem is léteznek.

Az idén harmadik alkalommal megszervezett PénzSztár nemzetközi középiskolai pénzügyi-gazdasági oktatási konferencián egyúttal meghirdették az ötödik PénzSztár versenyt. A legnagyobb magyar pénzügyi-gazdasági vetélkedő célja, hogy játékos formában felmérje a diákok tudását, és fejlessze pénzügyi kultúrájukat.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink