Hozzászólások 0

EU-s teljesítés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk a távol keletről egy gépet importál Németországon keresztül, amit egy németországi leányvállalat fog részünkre kiszámlázni. A gép megérkezett Hamburgba, a kikötői raktárban várakozik. A gépről FCA paritással fogunk uniós számlát kapni. A gépet társaságunk fogja elhozatni július hónapban. Befogadhatunk-e egy júniusi teljesítésű uniós számlát, ha mi a gépet július közepén hozzuk majd el a hamburgi kikötőből és július második felében érkezik majd be társaságunkhoz? Illetve befogadhatunk-e július közepére kiállított teljesítésű számlát, ha a gép július második felében érkezik meg a telephelyünkre? Köszönöm. A szállítókkal kötött szerződés nem tér ki külön a teljesítés időpontjára, de mivel a gép már rendelkezésre áll a hamburgi kikötőben, a német cég mindenképpen ki akarja részünkre számlázni júniusra, függetlenül attól, hogy csak hetek múlva hozzuk el. Válaszukat előre is köszönjük!

Válaszra vár

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5