adozona.hu
EU-s teljesítés
http://adozona.hu/kerdesek/2026_6_24_EUS_teljesites_rym
0
EU-s teljesítés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk a távol keletről egy gépet importál Németországon keresztül, amit egy németországi leányvállalat fog részünkre kiszámlázni. A gép megérkezett Hamburgba, a kikötői raktárban várakozik. A gépről FCA paritással fogunk uniós számlát kapni. A gépet társaságunk fogja elhozatni július hónapban. Befogadhatunk-e egy júniusi teljesítésű uniós számlát, ha mi a gépet július közepén hozzuk majd el a hamburgi kikötőből és július második felében érkezik majd be társaságunkhoz? Illetve befogadhatunk-e július közepére kiállított teljesítésű számlát, ha a gép július második felében érkezik meg a telephelyünkre? Köszönöm. A szállítókkal kötött szerződés nem tér ki külön a teljesítés időpontjára, de mivel a gép már rendelkezésre áll a hamburgi kikötőben, a német cég mindenképpen ki akarja részünkre számlázni júniusra, függetlenül attól, hogy csak hetek múlva hozzuk el. Válaszukat előre is köszönjük!