adozona.hu
Tőkekivonás ingatlannal
http://adozona.hu/kerdesek/2026_6_19_tokekivonas_ingatlannal_xyn
0
Tőkekivonás ingatlannal
Tisztelt Szakértő!
Adott egy cég, amely esetében magánszemély tulajdonos használt ingatlant szeretne kivenni cégből. Az ingatlan tőkeleszállítással történő kivonása egy cégből (például kft.-ből) azt jelenti, hogy a törzstőke csökkentésével egyidejűleg az ingatlan a tag tulajdonába kerül.
• Jól gondolom-e azt, hogy ebben az esetben piaci érték és könyv szerinti érték közti különbséget értékesési tartalékként ki kell mutatni?
• Kivezetéskor a saját tőke elemeit arányosan kell kivezetni?
• Mindenképp hozzá kell-e nyúlni a jegyzett tőkéhez, vagy elég az eredménytartalékot és a tőketartalékot mozgatni?
• Kell-e ehhez közbenső mérleget csinálni?
• Ha használt ingatlanról van szó, felmerül-e áfakérdés? (A cég nem nyilatkozott áfára.)
• Jól gondolom-e, hogy magánszemély oldalon az eredménytartalék és a tőketartalék sorok kivezetésének egyenlege tőkekivonásként adóztatandó, ezt a kifizetőnek kell ezt megtennie?
Válaszát köszönöm!