Hozzászólások 0

Cafeteria szülési szabadság alatt

Tisztelt Szakértő! A munkáltatónál a cafeteria juttatása egyoldalú munkáltatói szabályzatban van lefektetve. A munkavállalók számára a szülési szabadság idejére (csed idejére) már nem biztosít SZÉP-kártya-juttatást (béren kívüli juttatás) a munkáltató. A 2012. évi I. törvény (Mt.) 127. § (5) bekezdése kimondja, hogy a szülési szabadság tartamát a kifejezetten munkavégzéshez kapcsolódó jogosultságot kivéve, munkában töltött időnek kell tekinteni. Szabályos-e a munkáltató eljárása, hogy a szülési szabadság időtartamára nem részesíti cafeteria juttatásban (SZÉP-kártya) a munkavállalóját? Szabályzatunkban aktív munkavégzéshez van kötve a juttatás, aki 30 napnál többet van passzív állományban (táppénz, szülési szabadság), annak nem jár (tényleges munkavégzéshez van kötve). Ha így szól a szabályzatunk, megsérti ebben az esetben az egyenlő bánásmód követelményét az anyaságával összefüggésben? Köszönöm szépen a választ.


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5