hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Amatőr adócsaló: a cégem pénze az én pénzem, vagy mégsem?

  • Sinka Júlia, adó- és számviteli tanácsadó

Tapasztalatok szerint cégvezetők sokasága óriási tévedésben van, amikor azt gondolja, hogy szabadon rendelkezhet a vállalkozása vagyonával. Egy nemrégiben pórul járt vállalkozó példáján keresztül mutatjuk be, mit ne tegyenek a vállalkozók.

Sajátos módon próbálta vállalkozása vagyonát "menteni" az a cégvezető, akit a NAV észak-alföldi nyomozói csíptek fülön. A milliárdos tartozást felhalmozó (és végelszámolás alatt álló) szabolcsi vállalkozó úgy igyekezett menteni, ami menthető – legalábbis szerinte –, hogy adóssággal terhelt cégéből kivonta egyetlen termelő eszközét, és „átmenekítette” azt egy másik, az adóhatóság szóhasználatával élve „érdekeltségi körébe tartozó” vállalkozásba.

A jó ideje likviditási gondokkal küzdő társaság 190 millió forintért lízingelt egy munkagépet, amelyet évekre bérbeadott – csak papíron – egy másik cégnek (ez volt az a bizonyos, érdekeltségi körébe tartozó vállalkozás).

A gép valós értékénél lényegesen alacsonyabb összegben megállapított bérleti díjból a "bérlő" egy fillért sem fizetett meg, de szépen tollasodott a gép munkája által. Ez alatt a "bérbeadó" tönkrement, tulajdonosának most a csődbűncselekmény vádjával kell szembenéznie.

Az általa felvirágoztatott másik vállalkozás hálája helyett 5 évig terjedő szabadságvesztésre számíthat.

OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben – okulva az említett vállalkozó példáján – bemutatjuk, mit is kell érteni csődbűncselekmény alatt.

A teljes cikkhez előfizetőink férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink