adozona.hu
Termőföld értékesítése: így számítsa ki a bevételt és a jövedelmet!
//adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Termofold_ertekesitese_igy_szamitsa_ki_a_be_L2MYVF
Termőföld értékesítése: így számítsa ki a bevételt és a jövedelmet!
Számos speciális szabályt figyelembe kell venni, ha valaki termőföld értékesítésből szerez jövedelmet. Ezeket gyűjtöttük össze.
A termőföld fogalmának változása
A termőföld fogalma a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: Szja tv.) 3. § 51. pontjában 2013. december 15-étől változott meg. Az új fogalom szerint a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló 2013. évi CXXII. törvényben (továbbiakban: földforgalmi törvény) meghatározott mező-, erdőgazdasági hasznosítású föld minősül termőföldnek.
E törvény 5. § 17. pontjában foglaltak szerint mező-, erdőgazdasági hasznosítású földnek a föld fekvésétől (belterület, külterület) függetlenül valamennyi olyan földrészlet minősül, amely az ingatlan-nyilvántartásban szántó, szőlő, gyümölcsös, kert, rét, legelő (gyep), nádas, erdő és fásított terület művelési ágban van nyilvántartva, továbbá az olyan művelés alól kivett területként nyilvántartott földrészlet, amelyre az ingatlan-nyilvántartásban Országos Erdőállomány Adattárban erdőként nyilvántartott terület jogi jelleg van feljegyezve.
A termőföld értékesítésével összefüggő fontosabb rendelkezések
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, hogyan kell meghatározni a termőföld és a bevétel megszerzésének időpontját, a bevételt és a költségeket!
A teljes cikkhez előfizetőink férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (1)
A fenti magyarázat a termőföld értékesítésre vonatkozóan elfogadható, de sajnos a legutóbbi NAV-os előadáson teljes egészében őstermelői bevételnek mondták a bevételt, függetlenül attól, hogy mikor szereztük meg a termőföldet. Sok esetben a szerzés lehetett 15-20 évvel ezelőtt! Hol található meg az idő múlásával kapcsolatos törvényi hivatkozás őstermelő eetében? Köszönettel: Supka Sándorné