5 találat a(z) ki nem fizetett számla cimkére

A nap kérdése: átalányadózó egyéni vállalkozó 36 órás munkát vállal – hogyan adózik egy korábban kiállított, ki nem fizetett számla után? Cikk

Olvasónkban felmerült a kérdés, ha átalányadózó, főállású vállalkozóként szeptember 20-át követően heti 36 órás munkát vállal, hogyan adózik a harmadik negyedévben a még ki nem fizetett számla után, és milyen teendője lesz az utolsó negyedévben. Olvasói kérdésre Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

Pénzforgalmi áfás időszak zárása Kérdés

Megfizetett eva Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evaalany kkt. néhány évvel ezelőtt nyújtott szolgáltatást egy megrendelőjének. A számlát kiállította, az evát megfizette. A számla ellenértékét a mai napig nem kapta meg, a vevő felszámolás alatt áll, a felszámolótól igazolása van, hogy valószínűleg nem is fog fizetni neki a vállalkozás. Tőlem azt kérdezte, van-e lehetőség arra, hogy a befizetett evát visszakapja. Nekem nincs tudomásom ilyen szabályról, de megígértem neki, hogy megkérdezek erről szakértőt is. Várom válaszát! Üdvözlettel: Vágner Emília

Kata: 2013-ban ki nem fizetett számla Kérdés

Folyamatos teljesítésű számlánkat nem fizették ki 2013-ban (a tétel novemberi, a kiállítás dátuma december 12., a fizetési határidő december 20.). Miivel a kata pénzforgalmi szemléletű, jól tudom, hogy ez már nem lesz része a 2013. évi összes bevételünknek? Ha 2014-ben fizetik ki, akkor ez már 2014. évi bevétel lesz?

Társasház nem fizet - hogyan juthatok a pénzemhez? Kérdés

Egy 50 lakásos társasház részére felmértük az épület műszaki állapotát. A tevékenységet vállalkozási szerződés keretében végeztük. A munka befejeztekor a társasház közös képviselője vette át az elkészült tanulmányt. A munka bejezésének igazolására teljesítésigazolást állítottunk ki, amit a képviselő aláírásával igazolt és ugyanekkor kiállítottuk a munka díjazásáról szóló számlát is. Ennek átvételét szintén elismerte a számla másodpéldányán. A számlára a szerződésben meghatározott 30 napos fizetési határidőt írtuk, azonban ez a határidő már régen, 45 napja lejárt. A társasház képviselőjét telefonon és személyesen többször kerestük, de folyamatosan arra hivatkozik, hogy sajnos nincs pénz a közös kasszában. Ugyanakkor a vállalkozási szerződésben nyilatkozott, hogy a munkák fedezetéül szolgáló összeg rendelkezésére áll. Mivel kis cég vagyunk, nagyon megérezzük ennek az összegnek (800 000 Ft, a tavalyi árbevételünk negyede) a hiányát, ezért mindenképpen szeretnénk valamilyen módon kikényszeríteni a fizetést. Milyen lehetőségeink vannak? Felszámolást kérni egy társasház ellen? Lehetséges ez? Vagy végrehajtást kérni? Ha jól tudom, azt csak bíróság rendelhet el. A per- és ügyvédi költségek viszont lehet, hogy "elkoptatnák" a követelésünket. Mit tehetünk?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyógyszerforgalmazási adókedvezmény bevallása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Közalkalmazott nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink