8 találat a(z) kezelési költség cimkére

Kamat- és kezelésiköltség-támogatás Kérdés

Kamattámogatás könyvelés Kérdés

Kezelési költség továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk megállapodás/szerződés alapján visszatérítendő munkáltatói kölcsönben részesítette munkavállalóját. A kölcsön banki folyósítása és a törlesztőrészletek befizetése miatt erre a célra folyószámlát nyitott társaságunk. A megállapodás szerint az ezen folyószámlán felmerülő kezelési költség a munkavállalót terheli. A kezelési költség munkavállaló felé történő továbbszámlázásával kapcsolatban kérdezem, hogy mi az, amire figyelni kell: – a teljesítés dátuma a bank általi kiterhelés dátuma? – áfamentes? – fel kell tüntetni, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz? Előre is köszönöm válaszát.

Devizahiteles perek: a Kúria az európai bíróság által megadott szempontok alapján dönt Cikk

Elemzi a Kúria elemzi az Európai Unió Bíróságának (EUB) utóbbi hetekben közzétett határozatait – közölte a Kúria Sajtótitkársága.

Fizetéssel kapcsolatos kezelési költség II. Kérdés

Tisztelt Tirpák Anita! A fenti című kérdésben a fizetéssel kapcsolatos kezelési költség szállásdíj tekintetében érdekel. E jogcímen milyen költségeket lehet továbbszámlázni a vendég felé (bankkártyahasználat miatti költségek, közvetítő cég által felszámított jutalék, számlázással kapcsolatos díjak stb.)? Ismételt válaszát köszönöm: Zsuzsa

Fizetéssel kapcsolatos kezelési költség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy számlán a következő tételt találtam: fizetéssel kapcsolatos kezelési költség. Mit takar ez a kifejezés, mit tartalmazhat ez a költség? A számlát kiállítónak és a számlát befogadónak hova kell könyvelnie ezt a tételt? Válaszát köszönöm.

Valutaváltás kezelési költsége Kérdés

Valutaváltás esetén az átváltási bizonylaton szereplő kezelési költség a valuta bekerülési értékét képezi vagy a költségek között kell nyilvántartani?

Kezelési költség valutaeladáskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk valutát kap általunk kiállított számla pénzügyi rendezéseként. A valutapénztárban lévő eurót alkalmanként átváltjuk forintra. A bank az átváltásról bizonylatot ad, amely tartalmazza az átváltani kívánt valuta összegét, a vételi árfolyamot, az ezen értékek szorzatát, majd a levont kezelési költséget és a ténylegesen kifizetett forintösszeget. Kérdésem az lenne, hogy a bizonylaton szereplő tételeket hogyan könyveljem helyesen? T381-K389 (a valuta és az árfolyam szorzata) T532 (529)-K381 (kezelési költség mínusz bankköltség vagy szolgáltatás?) Így az egyenleg a forintpénztárban a ténylegesen átvett összeg lesz. Olvastam olyan tájékoztatót is ahol a 297/2001. kormányrendelet 20., 22 .§-aira hivatkozással a kezelési költség könyvelése nélkül csak a ténylegesen megkapott forintösszeget könyveli (T381-K389 a kezelési költséggel csökkentett, kifizetett forint összeg). Véleményük szerint melyik a helyes könyvelés? Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Térítésmentes átadás civil szervezet

Pölöskei Pálné

adószakértő

Számviteli beszámoló

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink