9 találat a(z) jogfolytonosság cimkére

Bt. végelszámolás Kérdés

Felmentési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő, „A” kft. 2019.12. 31-gyel beleolvad „B” kft.-be. „A” kft. jogutódja „B” kft. lesz. Az „A” kft. munkavállalójának munkaviszonyát 2020. 03. 31-gyel – ekkor már mint „B” kft. alkalmazottja – közös megegyezéssel megszüntetik, és „B” kft. szolgáltató központjába („C” kft.) új munkaszerződéssel kerül át nem jogfolytonosan. „B” kft.-nél csak a végkielégítést akarják kifizetni. A munkavállalónak ilyenkor is jár a felmentési idő? Jogszerű így, hogy „B” kft. nem foglalkozik a felmentési idővel? Válaszukat előre is köszönöm!

Jogfolytonosság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkáltató egyes üzleteket, gazdasági egységeket átad másik munkáltatónak (jelen esetben a Telenornak). A munkáltató személyében bekövetkező változással, jogfolytonosság jön létre a munkavállalók jogviszonyaiban. Az átadó munkáltató részéről milyen feladatok vannak, amit rendezni kell? Például NAV-nál történő kijelentési dátum (T1041), illetve kell-e bármilyen igazolást kiadni az átadó cégnél történő jogviszony lezárásáról?

Dolgozók munkaviszonyának jogfolytonossága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni cég vagy betéti társaság alapításán gondolkodik. Az egyéni vállalkozás jelenlegi dolgozói az új cégbe kerülnek át alkalmazottként. Ilyen esetben a munkavállalók munkaviszonya jogfolytonos lesz? Ez a több éve ott dolgozók miatt (végkielégítés) lényeges kérdés. Válaszát köszönöm. Bognárné

Nyugdíjazás előtt álló munkavállaló jogfolytonos munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik társaság alkalmazottja 2018. január 15-étől nyugdíjas lesz. Az említett társaságot 2018. január 1-jén megvásárolja egy másik cég. Ilyen esetben a nyugdíj előtt álló alkalmazottat jogfolytonossággal átveheti-e 2018. január 1-jétől az új cég, mert a dolgozót a nyugdíjazásáig foglalkoztatni szeretné? Köszönettel: Bognárné

Egyéni vállakozás müködése haláleset után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó halálesete után hogyan működik tovább a vállalkozás? Az egyéni vállalkozó végrendeletileg egyik gyermekére hagyta a vállalkozást. A NAV-nál azt mondták, hogy be kell jelenteni a halálesetet az önkormányzatnál és a NAV-nál és ezzel elindul majd a folyamat. Az egyéni vállalkozó gyerekének van egy kft.-je, ezért abban folytatná tovább a tevékenységet. Hogyan lehet az egyéni vállakozó tevékenységét jogfolytonosan átvinni egy kft.-be? Vagy csak egyéni vállalkozásba tudja folytatni jogfolytonosan? A vállalkozásban ingatlan, gépkocsik és jelentősebb tárgyi eszközök is vannak, ezért nem tudom, hogyan lehetne leggazdaságosabban ezt megoldani. A kérdésem, hogy a halál napjáig le kell-e zárni a vállalkozást? Van-e valamilyen bevallás, amit ilyenkor be kell adni? Várom válaszukat.

Letiltás folytatása új munkahelyen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Új munkavállalónk előző munkahelyi munkáltatói igazolásán folyamatban lévő letiltásról szerepel információ. Ez alapján folytatnunk kell-e a letiltást, vagy meg kell várnunk, míg a mi cégünket megkeresi az ügyben illetékes végrehajtó? Köszönöm válaszát.

Ktv. jogfolytonosság Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egészségügyi szolgáltatást nyújtó cég 2014. január 01.-én megvásárolt egy hasonló szolgáltatást nyújtó céget, melynek alkalmazottait jogfolytonosan vették át. A gondunk ott kezdődik, hogy az így átvett munkavállalók nagy részénél olyan munkaszerződések vannak, amik a javadalmazási rendszert az 1992. XXIII. törvényhez, továbbiakban Ktv. trv-hez köti, és arra hivatkozik. A nevezett törvényt 2012. március 01.-től hatályon kívül helyezték. Anno előtte ők ÁNTSZ-nél dolgoztak, így akkor érvényes volt még rájuk a Ktv. törvény, így amikor jogfolytonosan átkerültek a most felvásárolt cégbe, beleírták munkaszerződésükbe, hogy ez alapján fog változni bérük, juttatásuk. Most azt látjuk, akik az ÁNTSZ-ben jelenleg is dolgoznak, nekik sem a Ktv. szerint jár a bérük, sem az új közszolgálati törvény hatálya alá nem tartoznának. Jogos-e az a feltevésünk, hogy tekintettel a Ktv. hatályon kívül helyezettségére, a munkavállalók továbbiakban nem jogosultak az abban foglaltak érvényesítésére, értve ez alatt a kategóriaugrásokat és fizetésemeléseket? Válaszát megköszönve Bai Katalin

Munkaviszony jogfolytonossága Kérdés

Tisztelt Szakértők! A kft., ahol eddig dolgoztam, átadás-átvétel ügylet keretében el lett adva. Én azt az ajánlatot kaptam, hogy menjek át egy másik kft.-be úgy, hogy most nem kapok végkielégítést, de megmarad a munkaviszonyom jogfolytonossága. Az átvevő cég nem jogutódja az átadó cégnek. Az lenne a kérdésem, hogy jogilag tényleg lehet itt szó jogfolytonosságról? És ez a végkielégítésre is kiterjed? A munkahelyváltásról egy „Továbbfoglalkoztatásra irányuló megállapodás” készült köztem és a két cég (átvevő és átadó) között. A jogfolytonosságról az alábbi pont szól: „Szerződő felek megállapítják továbbá, hogy a jogutódlással történő továbbfoglalkoztatás során a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény vonatkozó rendelkezéseinek alkalmazása során kölcsönösen együttműködve járnak el.” Ez rám nézve mivel jár? A megállapodás utolsó pontja pedig így hangzik: „Felek kijelentik, hogy egymással szemben a jelen megállapodás fenti pontjaiban foglaltakon túlmenően további követelésük semmilyen jogcímen nincs, esetleges további követeléseikről kifejezetten, feltétlenül és visszavonhatatlanul lemondanak.” Mit takar ez megfogalmazás? Van még egy tartozásom a céggel szemben, és úgy gondoltam, hogy annyival csökkentik majd a végkielégítésemet. Vagy ez azt jelenti, hogy az eddigi cégem (az átadó) lemond bármiféle követeléseiről? Sajnos, csak most kaptam kézhez a megállapodás szövegét és holnapután már alá kell(ene) írnom. Tudnak addig választ adni? Előre is nagyon köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi adókedvezmény saját jogon

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Vagyonkezelő alapítvány

Pölöskei Pálné

adószakértő

Iparűzésiadó-előleg

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink