5 találat a(z) együttműködési kötelezettség cimkére

Döntött a Kúria: jogos volt az azonnali hatályú felmondás Cikk

Azonnali hatályú felmondásra kizárólag abban az esetben van lehetőség, ha a törvényben nevesített, szigorú feltételek fennállnak. Éppen ez az oka annak, hogy a munkaviszony megszüntetésének ezt a módját a munkáltatók kerülik. Az alábbiakban egy bírósági ügy (BH2023.136.) történéseit foglaljuk össze a tanulságok bemutatásával.

Munkahelyi telefonhasználat – korlátozások és elvárások munkaidőben és munkaidőn túl Cikk

Cikkünkben a munkahelyi telefonhívásokat kétféle szemszögből vizsgáljuk: amikor munkaidőben a munkavállalók telefonálnak magánügyben, illetve amikor munkaidőn kívül a munkáltató munkaügyben keresi a dolgozót. Megtiltható a telefon munkahelyre történő bevitele? Kötelezheti-e a munkáltató munkavállalóját telefonja leadására? Kötelezhetnek a telefon felvételére munkaidőn kívül?

Fizetés nélküli szabadság mellett munkavégzés Cikk

Szülés után, gyermek mellett a munkavállaló fizetés nélküli szabadságon van, miközben a munkáltató felszámolás alá kerül. Megteheti-e a munkavállaló, hogy egy új helyen munkaviszonyt létesít, miközben a másiknál továbbra is fizetés nélküli szabadságát tölti? Olvasói kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd, adatvédelmi tisztviselő válaszolt.

Kötelező orvoshoz vagy hazaküldeni a beteg dolgozókat! Cikk

Hemzsegnek a munkahelyek a beteg dolgozóktól annak ellenére, hogy a vonatkozó törvény szerint nem lehet betegen dolgozni, és beteget dolgoztatni sem. Cikkünkben arra keressük a választ, hogy milyen jogai és kötelezettségei vannak a beteg munkavállalónak, milyen szabályok vonatkoznak a munkáltatóra, és hogyan alakul a keresőképtelenség díjazása?

Munkajog munkavállaló együttműködése Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Kérdéssel fordulok önökhöz. Egyik általunk könyvelt, illetve bérszámfejtett cégnél van egy munkavállaló, aki 2013. szeptembertől veszélyeztetett terhes. Ezt be is jelentette a munkáltatónak. Lejelentettük a táppénz-igényét az OEP felé. Később az OEP kiküldött egy levelet, hogy 2013. december 5-éig jár a táppénz, nincs több jogosultsága, mert sokáig nem volt biztosítási jogviszonya. December 5. után kiírta a terhesgondozó, felvetette magát a háziorvosával táppénzre, 8-as kóddal. A munkavállaló mindezek után előre egy exel táblázatban közölte a munkáltatóval, hogy ő mikor megy szabadságra, betegszabadságra, táppénzre egészen február végéig. A munkáltatóval nem veszi fel a kapcsolatot több mint két hónapja többszöri kérésre sem, írásban is történt már megkeresés, erre sem reagált. Januárban is fizetés nélküli szabadságra számfejtettük, mert semmit nem tudunk a munkavállalóról. Most kaptunk az OEP-től egy végzést, miszerint a munkavállaló leadott táppénzes lapokat, és az OEP-et hatalmazta fel, hogy kérje be a munkáltatótól a Foglalkoztatói Igazolást. Nem tudom elkészíteni a Foglalkoztatói Igazolást, mert nem is tudom, hogy mikortól volt táppénzen. Az OEP tájékoztatása szerint 01.07.-01.18.-ig adott le táppénzes lapokat, de nem tudják meg mondani, hogy milyen kóddal (8 vagy 9). Felháborítónak tartom a munkavállaló viselkedését. Kérdésem az lenne, ilyen esetben a munkáltató milyen lépéseket tehet jogszerűen? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel Sziron Ágnes

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Mobiltelefonkészülék-vásárlási keret II.

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Borravaló a pénztárban

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Bérelt ingatlanon végzett felújítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink