hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Budapest egyik „Brexit-ügynökségre” sem pályázott

  • BruxInfo

Tizenkilenc európai város pályázik a Nagy-Britanniából távozó Európai Gyógyszerügynökség (EMA), nyolcan pedig az Európai Bankhatóság (EBA) befogadására. Bár a miniszterelnök korábban jelezte, Budapest végül nem nyújtott be pályázatot egyik ügynökségre sem.

A július 31-ei határidővel összesen 23 európai város jelezte érdeklődését a Brexit miatt Nagy-Britanniából hamarosan távozó két uniós ügynökség befogadására. A Tanácshoz összesen 27 pályázat futott be, több város is egyszerre mindkét ügynökség székhelyének ajánlja magát. 

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) befogadására 19 város pályázik, az Európai Bankhatóságnak 8 város adna otthont. 

Jóllehet, a magyar miniszterelnök a legutóbbi, június végi EU-csúcson jelzett ilyen szándékot, Budapest (vagy más magyar város) nem szerepel a listán. 

Az EMA-ra az alábbi városok pályáznak: 

Amszterdam, Athén, Barcelona, Bécs, Bonn, Brüsszel, Bukarest, Dublin, Helsinki, Koppenhága, Lille, Málta (La Valletta), Milánó, Porto, Pozsony, Stockholm, Szófia, Varsó és Zágráb. 

Az EBA befogadására pályázó városok: 

Bécs, Brüsszel, Dublin, Frankfurt, Luxembourg, Párizs, Prága, Varsó.

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) a gyógyszerek tudományos értékeléséért, felügyeletéért és biztonságos nyomon követéséért felelős az EU-ban, és mint ilyen lényeges szerepet tölt be a gyógyszerek egységes piacának működésében. 

Az Európai Bankhatóság (EBA) az európai bankszektor hatékony és következetes prudenciális szabályozásáért és felügyeletéért felel. Más feladatai mellett az EBA felméri a kockázatokat és a sebezhetőségeket az uniós bankszektorban, és e célból rendszeresen kockázatelemzéseket és EU-szerte banki stressz teszteket végez. 

A pályázatokat a következő hat kritérium alapján bírálják el: 

- garancia arra, hogy az ügynökség a brit kilépés pillanatában működőképes lesz;
- a székhely elérhetősége;
- a stábban dolgozók gyermekei számára iskolák biztosítása;
- az alkalmazottak családtagjai számára hozzáférés a helyi munkaerőpiachoz és egészségügyi rendszerhez;
- az ügynökség tevékenységének zavartalan folytatása;
- földrajzi egyensúly biztosítása.

A következő lépésként az Európai Bizottság a közösen lefektetett kritériumok alapján 2017. szeptember 30-ig felméri a benyújtott ajánlatokat. Ezt követően, októberben a miniszterek az általános ügyek tanácsának ülésén politikai vitát folytatnak a bizottsági értékelésekről.

A döntést egyhangúlag az általános ügyek tanácsának novemberi ülésén, illetve annak margóján hozzák meg a 27 tagállam miniszterei. Ha csak időközben nem vonnak vissza egyes jelentkezéseket, valamennyi pályázatot szavazásra bocsátják. A nyertest titkos szavazással döntik el úgy, hogy minden egyes tagállamnak egy szavazata lesz. A szavazás egészen addig tart, amíg egy város nem marad a versenyben.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesítés jövedeleme

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó költséghányad

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó és szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink