adozona.hu
Osztalékelőleg visszafizetése
http://adozona.hu/kerdesek/2026_6_23_Osztalek_eloleg_visszafizetese_asn
0
Osztalékelőleg visszafizetése
Tisztelt Szakértő! Adott társaság egyik tagja év közben osztalékelőleget vett fel. Ennek egy részét visszafizette. Addig értjük, hogy ez csökkenti az év közben felvett osztalékelőleg összegét, de az szja-vonzatával mi a helyzet? Mi számfejtettük a felvételkor az előleget, és ez után az szja-t a tagtól levontuk. Az szja rendezése az adott évi bérszámfejtésben, a 08-as adóbevallásban és az M30-as igazolásban hogyan történik? Vagy önrevíziózni kell az adott hónapot? Nem találkoztunk még ilyennel. A számok az egyszerűség kedvéért: 5. hónapban 30 millió Ft osztalékelőleget felvett a tulajdonos, de ebből 10 M forintot 9. hónapban visszafizetett. Hogyan alakulnak ebben az esetben a bevallások? Válaszukat előre is köszönöm!