• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Őstermelő traktor értékesítése

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretném kérni a segítségét: egy átalányadózó őstermelő tavaly értékesítette a traktorát. 2018-ban vette meg, amikor KATA-s egyéni vállalkozó volt, miután ezt megszüntette, átalányadózó őstermelő lett. Ebben az esetben el lehet-e számolni a beszerzési árat az értékesítéssel szemben vagy sem? Nagyon sok mindent lehet olvasni ezzel kapcsolatban, és most már nem tudom hogy mi a jó megoldás. Értékcsökkenést nem számolt el, nem is tudott érvényesíteni, mert nem volt tételes költségelszámolás. Vagy elszámoltnak kell tekinteni az écs-t és a teljes eladási ár adózik (tárgyi eszköz beruházása nem volt tavaly és nem is lesz május 20-ig)? Segítségét előre is megköszönve.


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5