• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Kapott közhasznú alapítványi támogatás, adomány bejelentése

Tisztelt Szakértő! 
A kapott közhasznú alapítványi támogatások, adományok bejelentési témakörében kérem szépen eligazító jellegű segítségüket! 
Kell-e, és ha igen, akkor mikor, milyen adatlapon vagy esetleg e-papíron bejelenteni a 150 ezer forint feletti: 
• szerződésben meghatározott támogatási célra felhasználható, pályázat keretében elnyert támogatást; 
• szerződésben meghatározott támogatási célra felhasználható, vagy az alapítványi cél szerint szabadon felhasználható más jogi személytől vagy magánszemélytől/támogatótól kapott pénzösszeget? 
A 150 ezer forint alatti érték vizsgálata kapcsán tisztázandó, hogy az átutalásonként, szerződésenként, vagy éven belül támogatóként összesítve vizsgálandó. 
Köszönöm válaszát!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
VIDEÓ
2025 december
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4