• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Nyílt végű lízing lezárása bérbeadott gépjármű esetén

Tisztelt Szakértő, Társaságunk egy éve nyílt végű pénzügyi lízing keretében beszerzett egy személygépkocsit, melyet bérbe adott egy másik társaságnak. A bérleti szerződést a bérlő felmondta, ezért társaságunk szeretné a lízingszerződést futamidő előtt lezárni, és a gépkocsit egy harmadik (általunk kijelölt) társaság részére értékesíteni. Helyesen járunk-e el az alábbiak szerint? 1. Élünk vevőkijelölési opciónkkal, így a lízingcég a gépjárművet harmadik társaság részére értékesíti. Az értékesítésről kiállított számla áfa felszámításával kerül kiállításra. Mivel a piaci érték a kezdőrészlet miatt magasabb a fennálló tőketartozásnál, társaságunk számlát állít ki a harmadik társaság részére elővásárlási jog átengedésére tekintettel. Ez a számla szintén áfa felszámításával kerül kiállításra, bruttó összege a piaci érték és a lízingcég által kiállított számla különbözete. 2. Társaságunk él opciós jogával, és megvásárolja a lízingcégtől a gépjárművet, majd a gépjárművet piaci értéken továbbértékesíti harmadik társaság részére. Ebben az esetben levonható-e a lízingcég által kiállított, szerződést lezáró számla áfatartalma, figyelembe véve az áfatörvény 124. § (1) d), valamint a 125. § (2) b) pontjait, továbbá azt, hogy a gépjárművet eredetileg bérbeadás céljából szerezte be a társaság? Az értékesítésről kiállított számlát áfafelszámítással, vagy adómentesen kell kiállítani, figyelemmel, az áfatörvény 87. § 2) pontjára? Tisztelettel!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink


 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
VIDEÓ
2022 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
hirdetÉs