• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Egyházi jogi személynek nyújtott adomány

Tisztelt Szakértő! Bevett egyház által alapított oktatási intézmény, amelynek gazdálkodási formája elsődlegesen közfeladatot ellátó belső egyházi jogi személy, állíthat-e ki támogató részére igazolást arról, hogy adománynak minősül a kifizetett összeg, amennyiben a támogatást tanulmányi verseny költségeinek finanszírozására kapja? Közhasznúsági minősítéssel nem rendelkezik az intézmény. Tao tv. 4. § 1/a értelmében egyházi jogi személynek törvényben meghatározott tevékenysége támogatására adható támogatás, a tanulmányi verseny ennek megfelel? Válaszát előre is köszönöm!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink:


 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
2020 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
hirdetés

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close