• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Gyeden lévő kismama

Tisztelt Szakértő! Gyedben részesülő, fizetés nélküli szabadságon lévő munkavállalónk jönne helyettesíteni egy pár napra. Alkalmi munkavállalóként bejelentése úgy gondolom nem lehetséges. Helyesen járunk el, ha azokra a napokra amikor dolgozik, helyettesít, kéri megszüntetni a fizetés nélküli szabadságát? A munkavégzés napjai letelte után folytatódik a fizetés nélküli szabadsága gyermeke otthoni gondozása miatt. A havi pár napos munkavégzését ebben az esetben mikor kell kifizetni részére? Munkavégzése után rögtön, vagy elég a havi bérszámfejtéskor a többi munkavállaló bérével együtt? Ebben az esetben milyen bejelentési kötelezettségünk van? A 08-as bevallás helyes beadásában is kérném segítségét. Köszönöm mielőbbi válaszát!

Válaszra vár

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5