• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Levonás borravalóból

Vendéglátással foglalkozó cégünknél a bankkártyával (POS terminálon) fizetett borravaló a vállalkozás bankszámlájára érkezik be, amelyet belső szabályzatunk alapján, adómentes juttatásként osztunk szét a felszolgálóink között. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdésben kérném az állásfoglalását: Jogszerűen levonhatjuk-e a bankkártya-jutalékot (a tranzakciót terhelő POS költséget), valamint a munkavállalók felé történő továbbutalás banki költségét a kapott borravaló összegéből a kifizetés előtt? Vagy az adómentes kiosztás szigorú feltétele, hogy a vendég által kifizetett teljes, bruttó összeget mindenféle levonás nélkül kell megkapniuk a dolgozóknak? Amennyiben levonhatjuk a díjakat, akkor a levonás összegéről számlát kell-e kiállítanunk? Válaszát előre is köszönöm!

Válaszra vár

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5