adozona.hu
Levonás borravalóból
http://adozona.hu/kerdesek/2026_6_23_Levonas_borravalobol_lpd
0
Levonás borravalóból
Vendéglátással foglalkozó cégünknél a bankkártyával (POS terminálon) fizetett borravaló a vállalkozás bankszámlájára érkezik be, amelyet belső szabályzatunk alapján, adómentes juttatásként osztunk szét a felszolgálóink között. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdésben kérném az állásfoglalását: Jogszerűen levonhatjuk-e a bankkártya-jutalékot (a tranzakciót terhelő POS költséget), valamint a munkavállalók felé történő továbbutalás banki költségét a kapott borravaló összegéből a kifizetés előtt? Vagy az adómentes kiosztás szigorú feltétele, hogy a vendég által kifizetett teljes, bruttó összeget mindenféle levonás nélkül kell megkapniuk a dolgozóknak? Amennyiben levonhatjuk a díjakat, akkor a levonás összegéről számlát kell-e kiállítanunk? Válaszát előre is köszönöm!