• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Kft. saját üzletrészének szétosztása a tulajdonosok között

A kft. 1 évvel ez előtt megvásárolt az egyik tulajdonos üzletrészéből 5,7%-ot, ezzel tulajdonrészt szerzett saját magában. Most egy év elteltével a szabályoknak megfelelően az üzletrészt szétosztja a tulajdonosok között, a meglévő tulajdoni arányoknak megfelelően. Kérdés: a tulajdonosok által így megszerzett tulajdonrész után kell-e vagyonszerzési illetéket, illetve személyi jövedelemadót fizetni az üzletrész vásárláskori értékének megfelelően (30MFt)? A kft. 5 éve kivaalany. A magánszemély tulajdonosok közül ketten személyesen részt vesznek a a cég működésében munkaviszonyban, 4 másik személy nem veszt részt. Kérném, közérthető nyelvezettel fejtse ki a válaszát. Köszönöm

Válaszra vár

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5