adozona.hu
Kft. saját üzletrészének szétosztása a tulajdonosok között
http://adozona.hu/kerdesek/2026_6_23_Kft_sajat_uzletreszenek_szetoszta_thr
0
Kft. saját üzletrészének szétosztása a tulajdonosok között
A kft. 1 évvel ez előtt megvásárolt az egyik tulajdonos üzletrészéből 5,7%-ot, ezzel tulajdonrészt szerzett saját magában. Most egy év elteltével a szabályoknak megfelelően az üzletrészt szétosztja a tulajdonosok között, a meglévő tulajdoni arányoknak megfelelően. Kérdés: a tulajdonosok által így megszerzett tulajdonrész után kell-e vagyonszerzési illetéket, illetve személyi jövedelemadót fizetni az üzletrész vásárláskori értékének megfelelően (30MFt)? A kft. 5 éve kivaalany. A magánszemély tulajdonosok közül ketten személyesen részt vesznek a a cég működésében munkaviszonyban, 4 másik személy nem veszt részt. Kérném, közérthető nyelvezettel fejtse ki a válaszát. Köszönöm
Válaszra vár