adozona.hu
Családi kedvezmény és családi pótlék
http://adozona.hu/kerdesek/2026_6_16_Csaladi_kedvezmeny_es_csaladi_pot_nsl
0
Családi kedvezmény és családi pótlék
Tisztelt Szakértő! Cégünk egyik munkavállalója sajnálatos módon tévesen igényelt családi pótlékot, és erre most májusban derült fény, így visszamenőleg 2 hónapra, vagyis márciustól folyósítják részére helyes összegben a családi pótlékot. A probléma ott adódott, hogy a gyermek tanulói jogviszonya 2025.06.30. nappal megszűnt, mivel középfokú tanintézményben leérettségizett. Ezt a szülők le is jelentették a Családtámogatási Osztály felé, a családi pótlékot 07.01-jétől a másik két kiskorú gyermek után kapták/kapják. Azonban a leérettségizett gyermeket felvették az egyetemre, de ezt a szülők már nem jelezték a Családtámogatási Osztály felé, így nem a 3 gyermek alapján járó összeget folyósítják a 2 gyermekre. Visszamenőleg viszont csak 2 hónapra tudják magasabb összegben megigényelni a családi pótlékot. Kérdésem az lenne, hogy a családi kedvezményt a családi pótlék folyósításától függetlenül, érvényesíthetik-e a magasabb (2 kedvezményezett eltartott+ eltartott) összegben a két kiskorú gyermek után, vagy csak a két gyermekes családi kedvezmény illeti meg őket a családi pótlék nem megfelelő összegben történő igénylése miatt. Válaszát előre is köszönöm! Petrik Attiláné