• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Szövetkezeti üzletrészek kivezetése

Tisztelt Szakértő! Szövetkezetünk a 2006. évi X. törvény rendelkezései alapján működik, jegyzett tőkénk a tagjaink részjegyének, befektetői részjegyének, illetve a kívülállók átalakított befektetői részjegyének értéke. Ezek a részjegyek, amikor nevesítve lettek még 1992-ben, sok ember tulajdonában voltak, de azóta már folyamatosan megszűnt velük a kapcsolatunk, sokan nem jelezték, ha elköltöztek, a család nem jelentkezett, ha valaki meghalt. Így a nyilvántartásunkban szerepelnek, de mivel nem tudjunk velük a kapcsolatot felvenni, hiába szeretnénk velük elszámolni, megkeresésünk sok esetben sikertelen. Kérdésünk az, hogy mi a módja, hogy ezeket az üzletrészeket kivezethessük a nyilvántartásunkból? Ezekkel az üzletrészekkel mit lehet tenni, ha a tulajdonosa több megkeresés után sem jelentkezik? Köszönöm válaszát!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5