adozona.hu
Építési telkek sorozatértékesítése, áfa
http://adozona.hu/kerdesek/2025_4_17_Epitesi_telek_sorozatertekesites__xxs


Építési telkek sorozatértékesítése, áfa
Tisztelt Szakértő!
Építési telkek sorozatértékesítésével kapcsolatban kérném szíves állásfoglalásukat! 2021-ben értékesítettem 2 db építési telket. Most újra szándékomban áll építési telkeket értékesíteni.
1. Mi számít sorozatértékesítésnek, mely eset(ek)ben keletkezik áfafizetési kötelezettség, ha:
A) 2025-ben 2, vagy 3 db építési telket kívánok értékesíteni;
B) 2025-ben 2 db építési telket és egy zártkerti (művelés alól kivont, de a hész szerint mezőgazdasági övezetben lévő) és egy zártkerti ingatlanból kialakított magánutat kívánok értékesíteni?
C) 2025-ben 3 db építési telket és egy zártkerti (művelés alól kivont, de a hész szerint mezőgazdasági övezetben lévő) és egy zártkerti ingatlanból kialakított magánutat kívánok értékesíteni?
D) 2025-ben 2 vagy 3 db építési telket kívánok értékesíteni, majd 2026-ban nem értékesítek építési telket, majd 2027-ben újra 2–3 építési telket kívánok értékesíteni?
(Értelmezésem szerint nem 2 naptári éven belül keletkezik a 4. ingatlan értékesítése.)
2. Értékesítésnek számít-e az ajándékozás? Ha igen, akkor beleszámít-e a sorozatértékesítésbe?
Várom szíves válaszát, köszönettel!