• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Egyesület online számla-adatszolgáltatás

Egyesület, amely nem végez vállalkozási tevékenységet (csak nonprofit tevékenysége van) köteles-e 2020. 01. 04-től lejelenteni a számláit a NAV felé? Adóalany, tárgyi mentes tevékenységet végez [Áfa tv. 85. § 1.b)]. Beszedi az állami tagdíjakat, amit továbbutal a szövetségek, illetve egyesületi tagdíjat szed, amit a működésére fordít. Tagjai magánszemélyek (1000-2000 fő). Szerintünk nincs online számla-adatszolgáltatási kötelezettsége az egyesületnek a NAV felé (a NAV-ügyintéző szerint sincs, szerinte számlát se kellene kiállítaniuk.) A számlát kiállító szerint fel kell tölteni a NAV rendszerébe a számlákat.


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink:


 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
2021 február
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
hirdetÉs

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close