Hozzászólások 0

Tételes elszámolás őcsg

Tisztelt Adózóna! A kérdésem a következő: őcsg tagjai tételes elszámolást alkalmaznak a bevételi értékhatár miatt. Az átalányadózás esetén nem számít bevételnek a területalapú támogatás. De ez a szabály vonatkozik a tételes elszámolásra is? Az szja törvényből kimásolt 7. § 3. bekezdést igazán nem tudom értelmezni. "Ahol e törvény valamely rendelkezését a magánszemély tevékenységéből származó bevételére vonatkozó értékhatártól függően kell vagy lehet alkalmazni, az értékhatár a jogszabály vagy nemzetközi szerződés rendelkezése alapján folyósított, egyébként bevételnek számító támogatás összegével – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – megemelkedik, azzal, hogy nem kell bevételként figyelembe venni a mezőgazdasági őstermelő által e tevékenységével összefüggésben kapott támogatás összegét." Kérem a segítségüket a törvény értelmezésében! Segítségüket köszönöm! Üdvözlettel Krivikné H.Marianna


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink


 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST / VIDEÓ
2022 július
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
hirdetÉs