adozona.hu
Ajándékba kapott ingatlan eladása
http://adozona.hu/kerdesek/2021_4_30_ajandekba_kapott_ingatlan_eladasa_cxr


Ajándékba kapott ingatlan eladása
Tisztelt Szakértők! Ügyfelem örökölt 2021. évben egy ingatlanrészt. 1/4 részben tudlajdonos. 1/4 részben az édesapja, 1/2 részben a nagymamája tulajdonos. A hagyatéki leltárban az ingatlan értékét 10 000 000 forintban határozták meg. Majd az apuka és a nagymama elajándékozta az ügyfelem részére a teljes ingatlant 2021-ben. Az ajándékozási szerződésben az ingatlan összértékének szintén 10 000 000 forintot jelöltek meg. Így illetékfizetési kötelezettsége nem keletkezett. Ügyfelem még 2021-ben szeretné ezt az ingatlant eladni. Kérdésem az, hogy amennyiben eladja ezt az ingatlant 15 000 000 forintért, akkor mennyi szja-t kell fizetnie, ha pedig nem sikerül, csak 9 000 000 forintért eladni, akkor az esetben is a fizetendő szja értéke érdekelne. Külön kell-e bontani az szja-számításnál a hagyatékba? Köszönöm a válaszukat!
Ön már az előfizetőnk?
exit_to_app Lépjen be a cikk elolvasásáhozÖn még nem rendelkezik előfizetéssel?
Tovább az előfizetéshezVálassza az Ön számára legkedvezőbb előfizetési csomagajánlatunkat!
start |
max |
prémium kredit |
|
---|---|---|---|
Adózóna 365 napos előfizetés |
|||
Különszámok | A különszámok digitálisan is elérhetők! |
A különszámok digitálisan is elérhetők! |
|
HVG Adó 2025 | |||
HVG TB 2025 | |||
HVG Munkajog 2025 | |||
Éves garantált kreditpontok (minimum 16+16+2) Éves garantált kreditpontok (minimum 16+16+2)Az Adózóna Prémium Kredit vagy Extra csomagok megrendelésével egy tetszőleges személy garantált minimum 16+16+2 kreditpont megszerzésére jogosult a System Media Kft-nél. 2025-ös elszámolási évre szóló kreditpontok. X
|
|||
Az előfizetési időszakban megrendezett Adózóna webináriumok
Az előfizetési időszakban megrendezett Adózóna webináriumok
Az Adózóna Max, Prémium-Kredit és Extra csomagok tartalmazzák az Adózóna által szervezett valamennyi webináriumot, amely az előfizetés időszakában kerül meghirdetésre. Ízelítőként 2024 rendezvényei: 2023 rendezvényei: X
|
|||
Ár (nettó + 27% Áfa) * Az előfizetés éves díja egyösszegben fizetendő! |
3 500 Ft + áfa / hó* éves díj 41 990 Ft + áfa* (bruttó: 53 327 Ft) |
4 333 Ft + áfa / hó* éves díj 51 990 Ft + áfa* (bruttó: 66 027 Ft) |
5 583 Ft + áfa / hó* éves díj 66 990 Ft + áfa* (bruttó: 85 077 Ft) |
Megrendelem
Részletek
A START előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
Megrendelem
Részletek
A MAX előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
Megrendelem
Részletek
A PRÉMIUM KREDIT előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
|
14 napig ingyen | Kipróbálom | Kipróbálom | Kipróbálom |
Az ajánlat a 2025. április 1-je és 29-e között megrendelt és 2025. május 8-áig befizetett előfizetésekre vonatkozik.Részletek »
Kreditpont: Ha ön az Adózóna Prémium Kredit csomagra fizet elő, akkor egy tetszőleges személy további 16+16+2 kreditpont megszerzésére jogosult. Részletek »