• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Útnyilvántartás cégautó adó

Tisztelt Adózóna! Mentesül-e a cégautóadó fizetése alól a cég alkalmazásában (munkaviszonyban) álló magánszemély, amely a céggel kapcsolatos üzleti útjaira a saját személyautóját használja és amelyre útnyilvántartás alapján költségtérítést kap a NAV üzemanyagnormával számolt üzemanyag költségre és a 9 forintos átalányköltségre vonatkozóan? Vagy csak akkor mentesül a cégautóadó fizetése alól, ha kiküldetési rendelvényen keresztül kapja meg a költségtérítését? A cégautóadó törvényben leírtak szerint nem adóköteles az a személygépjármű, amelyre az szja törvény 25. § 2/b pontja szerinti költségtérítést számoltak el, viszont az nem egyértelmű, hogy ebbe a pontba csak a munkába járással kapcsolatos költségtérítés értendő-e. Válaszukat előre is köszönöm!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink:


 

További hasznos adózási információk

hirdetés
NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
2020 október
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
hirdetés

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close