5/2012. (XI. 30.) LÜ körlevél

az ügyészségi alkalmazottak munkaidőt érintő oktatói (vizsgáztatói) tevékenységéről

Kiválasztott időállapot: Mi ez?
  • Kibocsátó(k):
  • Jogterület(ek):
  • Tipus:
  • Érvényesség kezdete: 
  • Érvényesség vége: 

MIRŐL SZÓL EZ A JOGSZABÁLY?

Az ügyészségről szóló 2011. évi CLXIII. törvény 9. §-ának (3) bekezdése alapján a következő körlevelet adom ki:
1. A legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény (a továbbiakban: Üjt.) 45. §-ának (3) bekezdése szerint az ügyész az ügyészségi szolgálati viszony munkaidejét egészben vagy részben érintő munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt csak a munkáltatói jogkör gyakorlójánakelőzetes hozzájárulásával lé...

5/2012. (XI. 30.) LÜ körlevél
az ügyészségi alkalmazottak munkaidőt érintő oktatói (vizsgáztatói) tevékenységéről
Az ügyészségről szóló 2011. évi CLXIII. törvény 9. §-ának (3) bekezdése alapján a következő körlevelet adom ki:
1. A legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény (a továbbiakban: Üjt.) 45. §-ának (3) bekezdése szerint az ügyész az ügyészségi szolgálati viszony munkaidejét egészben vagy részben érintő munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt csak a munkáltatói jogkör gyakorlójánakelőzetes hozzájárulásával létesíthet. A hozzájárulás megtagadása miatt jogvita nem kezdeményezhető. Ezt a rendelkezést az Üjt. 121. §-ának (1) bekezdése szerint az alügyészre, fogalmazóra, az Üjt. 131. §-a szerint a tisztviselőre, írnokra és a fizikai alkalmazottra is értelemszerűen alkalmazni kell.
2. a) Az Üjt. 45. §-ának (1) bekezdésében említett körben oktatói feladatok ellátásához a hozzájárulás akkor adható meg, ha
aa) a munkaidőt az oktatás legfeljebb heti négy órában, illetve a vizsgáztatás egy felsőoktatási vizsgaidőszakon belül legfeljebb három alkalommal, alkalmanként pedig legfeljebb négy órában érinti és
ab) a munkaidőt érintő oda-vissza utazással eltöltött idő alkalmanként a másfél órát nem haladja meg.
b) A kizárólag vizsgáztatásra irányuló munkavégzési jogviszony esetében sem adható hozzájárulás, ha az a) pontban említett mértéket (heti szinten, illetve egy felsőoktatási vizsgaidőszakon belül) meghaladja.
c) A vizsgáztatással kapcsolatos rendelkezés nem vonatkozik a jogi szakvizsgáról szóló IM rendelet szerinti vizsgáztatásra.
3. Több munkavégzésre irányuló jogviszony keretében végzett, a munkaidőt érintő oktatói (vizsgáztatói) tevékenység együttes tartama sem haladhatja meg a 2. pontban meghatározott mértéket.
4. A munkáltatói jogkör gyakorlója minden év szeptember 25. napjáig köteles a Legfőbb Ügyészség Személyügyi és Továbbképzési Főosztályát tájékoztatni arról, hogy a munkaidőt érintő, oktatásra (vizsgáztatásra) irányuló munkavégzési jogviszonyt a munkáltatói jogkörébe tartozó ügyészségi alkalmazottak közül kik létesítettek és e tevékenységük mennyiben érinti a munkaidőt.
5. Ezt a körlevelet 2012. december 1-jétől kell alkalmazni, egyidejűleg az ügyészségi alkalmazottak munkaidőt érintő oktatói (vizsgáztatói) tevékenységéről szóló 1/2004. (ÜK. 5.) LÜ körlevelet visszavonom.
Dr. Polt Péter s. k.,
legfőbb ügyész
A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A jogszabály aktuális szövegét és időállapotait előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el!
{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

A folytatáshoz előfizetés szükséges!
A jogi tudástár előfizetői funkcióit csak előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink használhatják: az aktuális időállapottól eltérő jogszabály tartalma (korábban vagy később hatályos), nyomtatás, másolás, letöltés PDF formátumban, hirdetés nélküli nézet.

A folytatáshoz lépjen be, vagy rendelje meg előfizetését.