11/1984. (V. 19.) MM rendelet

a tanársegéd munkakör betöltéséről szóló, 1984. évi 8. számú törvényerejű rendelet végrehajtásáról

Kiválasztott időállapot: Mi ez?
  • Kibocsátó(k):
  • Jogterület(ek):
  • Tipus:
  • Érvényesség kezdete: 
  • Érvényesség vége: 

MIRŐL SZÓL EZ A JOGSZABÁLY?

Az 1984. évi 8. számú törvényerejű rendelet (a továbbiakban: tvr.) 3. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az Állami Béres Munkaügyi Hivatal elnökével, az egészségügyi miniszterrel, a mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterrel, a belkereskedelmi miniszterrel, a Minisztertanács Tanácsi Hivatala elnökével, az Országos Testnevelési és Sporthivatal elnökével, a KISZ Központi Bizottságával, valamint a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben - a következőket rendelem: ...

11/1984. (V. 19.) MM rendelet
a tanársegéd munkakör betöltéséről szóló, 1984. évi 8. számú törvényerejű rendelet végrehajtásáról
Az 1984. évi 8. számú törvényerejű rendelet (a továbbiakban: tvr.) 3. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az Állami Béres Munkaügyi Hivatal elnökével, az egészségügyi miniszterrel, a mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterrel, a belkereskedelmi miniszterrel, a Minisztertanács Tanácsi Hivatala elnökével, az Országos Testnevelési és Sporthivatal elnökével, a KISZ Központi Bizottságával, valamint a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben - a következőket rendelem:
1. §
(1) A tvr. hatálya alá tartozó határozott idejű munkaviszony létesítésekor írásban közölni kell az oktatói-munkaköri követelményeket, valamint a közvetlen munkahelyi vezető által meghatározott fontosabb oktatási-kutatási, nevelési, illetőleg egyéb feladatokat. Az így meghatározott feladatok a határozott idejű munkaviszony időtartamára készített egyéni tevékenységi, kutatási és képzési terv részét képezik.
(2) A tanársegéd alapminősítését az alkalmazástól számított két éven belül kell elkészíteni.
2. §
(1) Határozott idejű alkalmazás esetén a tanársegéd munkáját - a munkaszerződés lejárta előtt legalább nyolc hónappal - a közvetlen munkahelyi vezető az oktatási-szervezeti egység értekezletén értékeli.
(2) Az értékelés során az alap, illetőleg kiegészítő minősítésre, az oktatói-munkaköri követelmények teljesítésére és a munkaszerződés megkötésekor írásban meghatározott feladatokra kell tekintettel lenni, továbbá meg kell hallgatni az illetékes szakszervezeti szerv, valamint a KISZ-szervezet véleményét.
(3) A munka értékelése során kiemelt fontosságot kell tulajdonítani az oktató-nevelő munkában elért ellenőrizhető és nyilvános teljesítményeknek, továbbá a tudományos eredményeknek.
3. §
(1) Az alkalmazásra jogosult vezető a tanársegédet, a munkaszerződés lejárta előtt hat hónappal - a munka értékelésének közlésével - írásban köteles értesíteni újabb határozott időre történő alkalmazására, illetőleg munkaviszonyának határozatlan idejűvé való átalakítására vonatkozó javaslatáról vagy arról, hogy a továbbiakban nem kívánja őt alkalmazni.
(2) A tanársegéd a nemleges tartalmú értesítést követő tizenöt nap alatt az alkalmazására jogosult vezetőtől munkája értékelésének felülvizsgálatát kérheti. A kérelem ügyében az alkalmazásra jogosult vezető három-öt tagú bizottságot jelöl ki és a bizottság jelentése és javaslata alapján - az intézményi (több karú egyetemen a kari) tanács véleményének meghallgatásával - harminc nap alatt dönt.
4. §
(1) A tanársegéd első alkalmazását követő további alkalmazása pályázati eljárás mellőzésével történhet.
(2) A tanársegéd által ellátandó fontosabb oktatási-kutatási, nevelési, illetőleg egyéb feladatokat az alkalmazás meghosszabbításakor (közös megegyezés alapján újabb határozott időre történő alkalmazáskor, illetőleg a munkaviszonynak határozatlan idejűvé való átalakításakor) az egyéni tevékenységi, kutatási és képzési terv részeként ismételten meg kell határozni.
5. §
Ha a határozott időre alkalmazott tanársegéd a határozott idő elteltével másutt kíván munkaviszonyt létesíteni, kérelmére - ha ehhez az új munkáltató is hozzájárul - a felsőoktatási intézmény köteles a tanársegédet az új munkahelyre áthelyezni.
6. §
Ha a tanársegéd a határozott idejű szerződése lejártát közvetlenül megelőző kilencven napon belül
a) sor- vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesít,
b) üzemi baleset következtében táppénzes állományban van,
c) harminc napot meghaladó időtartamban keresőképtelen beteg, illetőleg beteg gyermekének ápolására táppénzes állományban van,
d) iskolára, tanfolyamra vagy ösztöndíjjal külföldi tanulmányútra küldés miatt munkahelyétől távol van,
e) terhes, illetve a szülést követő hatodik hónapot meg nem haladó időszakban szoptató nő,
f) az Mt. V. 54. §-ának (2) bekezdése alapján fizetésnélküli szabadságon van,
g) házastársa külföldi kiküldetésére tekintettel a 36/1974. (IX. 29.) Korm. számú rendelet 1. §-a alapján engedélyezett fizetésnélküli szabadságon van,
határozott idejű szerződése az akadályoztatás megszűnését követő kilencven nappal meghosszabbodik, kivéve, ha a felsőoktatási intézmény és a tanársegéd ettől eltérően állapodnak meg.
7. §
Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, egyidejűleg az egyes felsőoktatási munkaköröknek határozott idejű munkaviszonyban ellátásáról szóló 1974. évi 5. számú törvényerejű rendelet végrehajtásáról rendelkező 4/1974. (V. 15.) MM-MüM számú együttes rendelet hatályát veszti.
Köpeczi Béla s. k.,
művelődési miniszter
A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A jogszabály aktuális szövegét és időállapotait előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el!
{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

A folytatáshoz előfizetés szükséges!
A jogi tudástár előfizetői funkcióit csak előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink használhatják: az aktuális időállapottól eltérő jogszabály tartalma (korábban vagy később hatályos), nyomtatás, másolás, letöltés PDF formátumban, hirdetés nélküli nézet.

A folytatáshoz lépjen be, vagy rendelje meg előfizetését.