adozona.hu
32/2007. Adózói kérdésre adott válasz (AEÉ 2007/2.)
32/2007. Adózói kérdésre adott válasz (AEÉ 2007/2.) Beruházási adóalap-kedvezmény [Tao. tv. 7. § (1) bekezdés zs) pontja, (12) bekezdése]
- Kibocsátó(k):
- Jogterület(ek):
- Érvényesség kezdete:
- Érvényesség vége:
MIRŐL SZÓL EZ A JOGSZABÁLY?
A társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tao. tv.) 2006. adóévben hatályos 7. § (12) bekezdése szerint "az (1) bekezdés zs) pontja szerinti összegnek a 19. § (1) bekezdése szerinti adókulccsal számított értéke az állami támogatásokra vonatkozó rendelkezések alkalmazásában az adóévben igénybe vett csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősül".
Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 30. pontja alapján csekély összegű (de min...
Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 30. pontja alapján csekély összegű (de minimis) támogatás: az EK Szerződés 87. és 88. cikkeiben foglaltaknak a de minimis támogatásra való alkalmazásáról szóló 2001. január 12-i 69/2001 (EK) bizottsági rendelet (a továbbiakban: Rendelet) hatálya alá tartozó támogatás.
A Rendelet 1. cikke a) pontja szerint e rendeletet valamennyi ágazat vállalkozásai részére folyósított támogatásra alkalmazni kell, a közlekedési ágazat kivételével.
Abban az esetben, ha egy társaság például kizárólag autóbusz bérbeadással foglalkozik, akkor alapvetően igénybe vehető a csekély összegű (de minimis) támogatás, vagyis az új autóbusz beszerzésére vonatkozóan - az egyéb törvényi feltételek fennállása esetén - élhet a Tao. tv. 7. § (1) bekezdés zs) pontja szerinti kedvezménnyel, amennyiben az nem a szállítási ágazat, mint a Rendelet hatálya alól kizárt ágazat szabályának a kijátszására irányul; például ez valósul meg abban az esetben, ha a vállalkozás csak egy vagy korlátozott számú, meghatározott szállítási cég eszközökkel való ellátását végzi.