65/1985. (XII. 30.) MT rendelet

a gazdasági munkaközösségekről szóló 28/1981. (IX. 9.) MT rendelet módosításáról

Kiválasztott időállapot: Mi ez?
  • Kibocsátó(k):
  • Jogterület(ek):
  • Tipus:
  • Érvényesség kezdete: 
  • Érvényesség vége: 

MIRŐL SZÓL EZ A JOGSZABÁLY?

Az 1981. évi 15. törvényerejű rendelet 1. §-ában foglalt felhatalmazás alapján a Minisztertanács a következőket rendeli:
A gazdasági munkaközősségekről szóló 28/ 1981. (IX. 9.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) 4. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A kérelmet a munkaközösség székhelye szerint illetékes első fokú hatóságnál kell előterjeszteni. Az első fokú hatósági jogkört a nagyközségi szakigazgatási szerv, a községekre is kiterjedően a városi, a fővárosi kerület...

65/1985. (XII. 30.) MT rendelet
a gazdasági munkaközösségekről szóló 28/1981. (IX. 9.) MT rendelet módosításáról
Az 1981. évi 15. törvényerejű rendelet 1. §-ában foglalt felhatalmazás alapján a Minisztertanács a következőket rendeli:
1. §
(1) A gazdasági munkaközősségekről szóló 28/ 1981. (IX. 9.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) 4. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A kérelmet a munkaközösség székhelye szerint illetékes első fokú hatóságnál kell előterjeszteni. Az első fokú hatósági jogkört a nagyközségi szakigazgatási szerv, a községekre is kiterjedően a városi, a fővárosi kerületi tanács végrehajtó bizottságának a munkaközösség tevékenysége szerint hatáskörrel rendelkező szerve, illetőleg a megyei városi hivatal (a továbbiakban együtt: szakigazgatási szerv) gyakorolja."
(2) A R. 4. §-ának (4) bekezdése a következő rendelkezéssel egészül ki:
"A társasági szerződés hatósági jóváhagyását követően a munkaközösség jogosult tevékenységét megkezdeni."
2. §
A R. 8. §-ának (3) bekezdése az alábbi rendelkezéssel egészül ki:
"Jogszabály előírja, hogy a munkaközösség valamennyi képesítési követelményhez kötött tevékenységet folytató tagjának rendelkeznie kell az előírt képesítéssel."
3. §
A R. 9. §-ának (1) bekezdése a következő rendelkezéssel egészül ki:
"A munkaközösség tevékenységét székhelyén kívül is folytathatja; ebből a célból egy vagy több telephelyet tarthat fenn. Ha a munkaközösség a székhelyén kívül létesít telephelyet, a telephely létesítését 15 napon belül be kell jelenteni a székhely és a telephely szerint illetékes szakigazgatási szervnek."
4. §
A R. 18. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"18. § (1) A munkaközösség működése felett a székhely szerint illetékes szakigazgatási szerv hatósági ellenőrzést gyakorol. A székhely szerinti szakigazgatási szerv illetékességi területén kívül létesített telephelyen működő munkaközösség felett a hatósági ellenőrzést a telephely szerint illetékes szakigazgatási szerv végzi, ellenőrzésének eredményéről a székhely szerinti szakigazgatási szervet tájékoztatja. A (3)-(4) bekezdésben foglalt intézkedések megtételére ebben az esetben is a székhely szerint illetékes szakigazgatási szerv jogosult.
(2) A hatósági ellenőrzés célja annak vizsgálata és biztosítása, hogy a munkaközösség működése összhangban legyen a hatósági előírásokkal és a szakmai követelményekkel.
(3) A hatósági előírások és a szakmai követelmények megsértése esetén a szakigazgatási szerv a képviselő útján írásban figyelmezteti a munkaközösséget.
(4) A szakigazgatási szerv a munkaközösséget feloszlathatja, ha munkáját szakszerűtlenül vagy rossz minőségben végzi, és emiatt egy éven belül ismételten figyelemeztetésben részesült."
5. §
(1) A R. 20. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A vállalati gazdasági munkaközösség létrehozásához a vállalat vezetőjének - szövetkezet esetében az alapszabályban meghatározott testületi vezető szervnek - az előzetes hozzájárulása szükséges. A hozzájárulás visszavonása esetén a vállalati gazdasági munkaközösség megszűnik."
(2) A R. 20. §-ának (5) bekezdése az alábbi rendelkezéssel egészül ki:
"Nem végezhet munkát vállalati gazdasági munkaközösségben a fizetés nélküli szabadságon levő dolgozó és az a szövetkezeti tag, akinek a foglalkoztatása szünetel, a fizetésnélküli szabadság, illetőleg a szünetelés időtartama alatt."
6. §
(1) Ez a rendelet 1986. január 1. napján lép hatályba. Hatálybalépésével egyidejűleg a R. 5. §-a (2) bekezdésének második mondata hatályát veszti,
(2) A R. 4. § (2) bekezdésében és a 18. §-a (1) bekezdésében foglalt hatásköri változás a folyamatban levő eljárásokat nem érinti.
(3) A székhely szerinti szakigazgatási szerv illetékességi területén kívül - e rendelet hatálybelépése előtt - létesített telephelyeket 1986. január 31-ig be kell jelenteni a székhely - és a telephely szerint illetékes szakigazgatási szervnek.
Lázár György s. k.,
a Minisztertanács elnöke
A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A jogszabály aktuális szövegét és időállapotait előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el!
{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

A folytatáshoz előfizetés szükséges!
A jogi tudástár előfizetői funkcióit csak előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink használhatják: az aktuális időállapottól eltérő jogszabály tartalma (korábban vagy később hatályos), nyomtatás, másolás, letöltés PDF formátumban, hirdetés nélküli nézet.

A folytatáshoz lépjen be, vagy rendelje meg előfizetését.