Az Eho. tv. 2. §-a és a 3. § bb) pontja f..." />

PM - APEH együttes közlemény

az ajándék és a reprezentáció címén adott termék és nyújtott szolgáltatás adóköteles értéke utáni egészségügyi hozzájárulás fizetéséről

Kiválasztott időállapot: Mi ez?
  • Kibocsátó(k):
  • Jogterület(ek):
  • Tipus:
  • Érvényesség kezdete: 
  • Érvényesség vége: 

MIRŐL SZÓL EZ A JOGSZABÁLY?

2001. január 1-jétől az adókra, járulékokra és egyéb költségvetési befizetésekre vonatkozó egyes törvények módosításáról szóló 2000. évi CXIII. törvény 281. § (2) bekezdés a) pontjának 2. alpontja kiegészítette az egészségügyi hozzájárulásról szóló 1998. évi LXVI. törvény (a továbbiakban: Eho. tv.) 3. § bb) pontját az "Szja-tv. 69. § (5) bekezdésének b) pontja szerinti ajándék, reprezentáció címén adott termék és nyújtott szolgáltatás" szövegrésszel.
Az Eho. tv. 2. §-a és a 3. § bb) pontja f...

PM - APEH együttes közlemény
az ajándék és a reprezentáció címén adott termék és nyújtott szolgáltatás adóköteles értéke utáni egészségügyi hozzájárulás fizetéséről
2001. január 1-jétől az adókra, járulékokra és egyéb költségvetési befizetésekre vonatkozó egyes törvények módosításáról szóló 2000. évi CXIII. törvény 281. § (2) bekezdés a) pontjának 2. alpontja kiegészítette az egészségügyi hozzájárulásról szóló 1998. évi LXVI. törvény (a továbbiakban: Eho. tv.) 3. § bb) pontját az "Szja-tv. 69. § (5) bekezdésének b) pontja szerinti ajándék, reprezentáció címén adott termék és nyújtott szolgáltatás" szövegrésszel.
Az Eho. tv. 2. §-a és a 3. § bb) pontja figyelembevételével 2001. január 1-jétől a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban Szja. tv.) 3. § 2. pontja szerinti belföldi illetőségű magánszemélynek reprezentáció címén adott termék és nyújtott szolgáltatás adóköteles értéke után 11 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetni.
Nem kell megfizetni a 11 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást az említett juttatások után abban az esetben, ha azokat olyan magánszemélyek részére adják, nyújtják, akik az Szja. tv. szerint nem tekinthetők belföldi illetőségűeknek, továbbá, ha a jövedelmet olyan magánszemélyek részére juttatják, akik a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 11. §-a, illetve 13. §-a hatálya alá tartozik.
Pénzügyminisztérium
Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal
A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A jogszabály aktuális szövegét és időállapotait előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el!

Előfizetési csomagajánlataink

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

A folytatáshoz előfizetés szükséges!
A jogi tudástár előfizetői funkcióit csak előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink használhatják: az aktuális időállapottól eltérő jogszabály tartalma (korábban vagy később hatályos), nyomtatás, másolás, letöltés PDF formátumban, hirdetés nélküli nézet.

A folytatáshoz lépjen be, vagy rendelje meg előfizetését.