További témák
  • Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Nappali tagozatos hallgató tb-kötelezettsége

Tisztelt Széles Imre! 2019. 04. 15-én tettem fel a kérdést: nappali tagozatos egyetemi hallgató szünetelteti hallgatói jogviszonyát – milyen tb-kötelezettsége van? Most értesültem róla, hogy a Katv. 2. § 8. pont i) alpontja alapján 25 év alatti katás vállalkozó csak 25 ezer forintot fizet havonta akkor is, ha szünetelteti a hallgatói jogviszonyát. Kérdésem: ez vonatkozik-e arra, ha az szja hatálya alá tartozik az egyéni vállalkozó, 25 év alatti és szünetelteti a tanulmányait. Tb-jogszabályban nincs olyan, hogy nem kell megfizetnie a járulékokat, ha nem vesz ki jövedelmet?


Szakértőnk válaszát csak előfizetőink olvashatják belépést követően. Amennyiben még nincs előfizetése, ezen az oldalon részletes információt tudhat meg választható előfizetési csomagjainkról.

Ha előfizetőnk, lépjen be!


 
TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR!
Ezért érdemes előfizetni!
2019 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
hirdetés

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X