41 találat a(z) teljesítésigazolás cimkére

Áfa alanyi mentesség összeghatára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem 2016.12.01-én szerződést kötött lépcsőházak festésére. A munka megkezdése 2016.12.01., a szerződésben vállalt teljesítési határidő 2017.01.10. A számlán a teljesítés napja 2017.01.10., erre a napra készültek el a munkával, erről teljesítésigazolást adott a megrendelő. Helyesen járok el, ha az alanyi áfamentesség összeghatárába 2017. évben számítom a bevételt? Megköszönve válaszát, tisztelettel: Gruberné Nagy Zsuzsanna

Vitatott teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2012 augusztusában megrendelésre elvégzett egy építési-szerelési munkát, melyhez az acélszerkezetet is maga gyártotta (főtevékenység a gyártás). A megrendelő a teljesítést elutasította, nem volt hajlandó teljesítési igazolás kiállítására azzal az indokkal, hogy a munka befejezése a szerződésben szereplő határidőn túl volt. Számla ekkor nem került kiállításra, de vállalkozásunk bírósághoz fordult, mivel a a határidőn túli teljesítés a megrendelő hibájából következett be: nem adta át a munkaterületet megfelelő minőségben és időben. Hosszas pereskedés után, a bíróság végül a javunkra ítélt 2016 decemberében, az ítélet 2017. januárban vált jogerőssé. Kérdésem, hogy számlát kell-e kiállítanunk, ha igen, mikori teljesítéssel? Ha az eredeti teljesítést kell szerepeltetnünk a bizonylaton, akkor az önellenőrzési pótlékot is meg kell fizetnünk?

Kúria-döntés: kinek kell bizonyítani, hogy nem végezték el a kifizetett munkát? Cikk

Az építési vállalkozó teljesítésigazolásban vállalta, hogy elvégezte a munkát, a megrendelő kifizette a végszámlát, viszont úgy ítéli meg, hogy a kivitelező részfeladatokat nem teljesített. Kinek kell bizonyítania, hogy a vállalt és a megrendelő által kifizetett, teljesítésigazolással alátámasztott munkát nem végezte el a kivitelező?

Számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném a segítségét kérni: a vállalkozóm egyszeri alkalmas vállalkozási szerződés alapján szolgáltatást nyújtott a partnerének. A szerződés végteljesítési határideje 2016. 12. 30. A szerződésben még a következő szerepel a kifizetési feltételeknél: „A szolgáltatások megbízási díj a megbízott részére az alábbiakban felsorolt dokumentumok együttes bemutatása esetén fizetendő: – a megbízott számlája egy példányban; – a teljesítést igazoló átadás-átvételi jegyzőkönyv másolata.” A vállalkozóm kiállította a számlát 2016. 12. 14-én 2016. 12. 30-ai teljesítési idővel és 2017.01.08-ai fizetési határidővel. A partner könyvelője a következő indokkal nem fogadta be a számlát. Mivel olyan szolgáltatás elvégzéséről van szó, amelyet társaságunk által aláírt teljesítésigazolás alapján kell kiállítani, így a számla kelte nem előzheti meg a teljesítésigazolás kiállításának időpontját, illetve az elvégzett szolgáltatás időpontját. A teljesítési igazolás dátuma 2016. 12. 30. A teljesítést mindkét fél elismerte. Abban kérném a segítségét, van-e annak jogalapja, hogy nem fogadta be a partner a számlát?

Folyamatos vagy eseti teljesítés? Kérdés

Ügyfelem őrzés-védelemmel foglalkozó, havi áfabevalló gazdasági társaság. Havi átalánydíjért folyamatos őrzés-védelmet biztosít a partnerének. Az átalánydíj a tárgyhónapot követő hónapban esedékes. A számlát elszámolási időszakos ügyletként állítja ki, a számla teljesítési időpontja a fizetési határidő. A szerződés további rendelkezése: "megrendelő, a jelen szerződés tartalmát képező állandó szolgáltatást meghaladó, eseti, rendkívüli tevékenység ellátására a szolgáltató részére megbízást adhat, melynek feltételeiben a konkrét feladatra tekintettel a felek egyedileg fognak megállapodni." Ilyen eseti megbízások minden hónapban felmerülnek, mert előre nem várt esemény bekövetkeztekor további járőrök bevonására van szükség. Ezen rendkívüli munkákról havonta egy összesítő teljesítésigazolás készül. A díjazás szintén a tárgyhót követő hóban esedékes. Az ilyen eseti, rendkívüli munkákat hogyan kell számlázni? Elszámolási időszakos ügyletnek minősül (és ebben az esetben a számla teljesítési időpontja a fizetési határidő)? Ekkor a havi összesítő teljeítésigazolás alapján elég egy darab számlát kiállítani? Vagy nem elszámolási időszakos ügylet? Ekkor minden esetről az adott napi teljesítési időponttal külön-külön számlát kell kiállítani? Vagy hó végén egyben kell számlázni? Ez esetben milyen teljesítési időponttal? Vagy gyűjtőszámla kiállítható? Melyik a helyes eljárás? Köszönöm.

Teljesítésigazolás – számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Teljesítésigazolásban nettó érték, áfaérték és bruttó érték szerepel. Majd százalékos garanciális visszatartás összege, mely a nettó érték X százaléka. Hogyan állítom ki helyesen a számlát?

Teljesítésigazolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy, ha az eladó a saját eszközével szállítja ki a vevőnek az árut (például kavics), akkor a szállításról kell-e szerződést és teljesítésigazolást készíteni? Eddig úgy értelmeztük a rendelkezést, hogy az áru helyszínre szállítása beletartozik az áru értékébe, és ezért nem írtunk szállítási szerződést, sem teljesítésigazolást. Kérjük szíves válaszukat! Köszönettel.

Kell-e szerződés? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az a kérdés merült fel a cégnél, hogy milyen esetekben kell szerődés? Cégünk egy nagyértékű beruházást rendelt meg egy szállítótól, aki erre adott egy részletes árajánlatot. A beruházás elkészült (gyártósor), teljesítési igazolással rendelkezünk. De szerződésünk nincs a vállalkozóval. Ők azt mondják, hogy az árajánlat és a teljesítésigazolás elegendő. Ez valóban így van? Segítségét előre is köszönöm!

Karbantartás, hibaelhárítás teljesítésének igazolása Kérdés

Társaságunk tevékenysége ipari hűtés-fűtés rendszerek karbantartása, eseti meghibásodás esetén a hiba elhárítása, vagyis lényegében szerviztevékenység. Az éppen adott feladat elvégzéséről munkalapot állít ki a szervizelő munkatársunk, melyen a megrendelő a teljesítést igazolja. (A munkalapon minden fontos adat, ráfordított idő, felhasznált anyag stb. szerepel.) A számlát nekünk jogszabály szerint legkésőbb 15 napon belül ki kell bocsátanunk. Számlázáskor viszont a megrendelő ragaszkodik az általa kiadandó teljesítésigazolás számlához csatolásához (a munkalapon túlmenően), mely a gyakorlatban csak arra szolgál, hogy minél később kelljen fizetnie, mert a teljesítésigazolást nem adja ki, csak hetekkel, sőt hónapokkal később a munkalapon már korábban igazolt, elvégzett munkánkról. Tudomásom szerint a teljesítésigazolás kiadását jogszabály csak az építőipari kivitelezési tevékenység esetén, valamint egyes államháztartást, költségvetési gazdálkodást érintő tevékenységek esetén teszi kötelezővé. Kérdésem, hogy ha egyszer már munkalapon igazolt a teljesítés, jogosan ragaszkodik-e külön teljesítésigazolás csatolásához, melyet éppen ő vonakodik kiadni?

Ki nem adott teljesítésigazolás bírósági végzéssel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk építőipari vállalkozás. 2008-ban elvégeztünk egy munkát. Az utolsó teljesítésigazolást nem adta ki a megrendelő. Cégünk 2014. évben a TSZSZ-hez fordult, aztán pert indított a megrendelő ellen. A bírósági ítélet: TSZSZ szakértői véleményére alapozva megítélte cégünknek a teljesített munka értékének kifizetését plusz a késedelmi kamatot. A pénz megérkezett a bankszámlánkra. Kérdés: hogyan könyveljem? Mintha számlát könyvelnék, árbevételként (nincs számla, csak bírósági végzés) vagy egyéb bevételként? Köszönettel: Krisztiánné

Szerződéskötési kötelezettség Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy gazdálkodó szervezet által igénybevett szolgáltatás esetében van-e szerződéskötési kötelezettség, elvárható-e, hogy bizonyos összeghatár felett írásban kössünk szerződést, teljesítésigazolással rendelkezzünk? Van-e valami összefüggés a szerződéskötési kötelezettség és a társasági adóról szóló törvény 3. melléklet. 4. pontjában leírt ésszerű gazdálkodás követelményével?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva választása – kedvezményezett átalukás – jogutód

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kivás vállalkozás lakóingatlant értékesített

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Ázsiós tőkeemelés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink