34 találat a(z) térítés cimkére

Alkalmazottnak megtérített víz-, gáz- és villanyszámla elszámolása és adózása Kérdés

Alkalmazottnak a cég fizeti a víz-, gáz- és áramdíjat a lakásban, ahol lakik. Hogyan kell ezt elszámolni, elég reprezentációként vagy bérként, lehet-e áfát visszaigényelni?

Útiköltség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nonprofit szervezet önkéntesként foglakoztat magánszemélyt. Az önkéntes nem kap a szervezettől bért, de útiköltség-térítést (vonat, busz) szeretnének adni a különböző városokban történő kiutazás miatt. Megoldható hogy útiköltség-támogatásban részesüljön az önkéntes, ha igen, adható neki 100 százalék térítés? Illetve a szervezetet milyen költségek, járulékok megfizetése terheli az útiköltség térítés után? Köszönöm válaszát.

C kategóriás képzés díja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Autómentéssel foglakozó vállalkozás munkavállalójának szeretné kifizetni a C kategóriás jogosítvány díját, mert olyan tehergépkocsit szállító gépet vásároltak, ami csak ezzel vezethető. Van bármilyen adófizetési kötelezettségük ez után? Köszönettel: Ibolya

Kiküldetési rendelvény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk a tulajdonában lévő N1G járműkategóriába tartozó gépkocsijával kiállításra szállította tenyészállatát. A kiállításszervező megtérítené a szállítási költségét. Ebben az esetben írható kiküldetési rendelvény, vagy milyen feltételekkel, költségigazolással tudjuk megtéríttetni a szállítási költséget? (Együttes tömeg: 3270 kilogramm, saját tömeg: 2241 G: terepjáró tehergépkocsi 3,5 tonna össztömegig, ülések száma vezetővel: 5 hengerűrtartalma: 3198 cm3.) Köszönöm válaszát.

Repülőjegy-térítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéskörben szeretném kérni a segítségét! Cégünk egy gyakornoki programot indít. A gyakornoki programra jelentkezők felvételiztetése külföldön is történik. A cég vásárolná meg a repülőjegyet a jelentkezőknek. Azt szeretném megkérdezni, hogy a jelentkezőknek megtérített repülőjegynek van esetleg adóvonzata? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

Menedzserszűrés dolgozó által térített összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk vezetősége úgy döntött, hogy a menedzserszűrést a cég valamennyi dolgozójára kiterjeszti, de oly módon, hogy a dolgozók a csomag értékének felét megtérítik. Ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült: ha a kórház a cégnek számlázza a teljes költséget, akkor a dolgozó által térített résznél van-e lehetőségünk arra, hogy azt (a dolgozó hozzájáruló nyilatkozata alapján) a béréből levonjuk? Ilyenkor kell-e a dolgozó részére számlát kiállítanunk vagy elegendő egy megállapodást aláíratni erről? Ilyen esetben a kórháztól kapott számla összege után kell adóznunk vagy abból levonható a dolgozók által megtérített összeg? (A számla a személyi jellegű költségek között szerepelne, a dolgozók által megtérített összeg viszont egyéb bevétel.) Válaszát előre is köszönöm!

Étkezés térítése Kérdés

A társaságnál minden hónapban egyszer a cég számlájára pizzát rendelnek a dolgozóknak. Milyen adóvonzata van?

Orvosi ellátás külföldön élőnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy román-magyar kettős állampolgár kiskorú Romániában műtétre vár. Jogosult-e a kettős állampolgársága kapcsán Magyarországon ezt a műtétet igénybe venni, és ha igen, akkor az térítésköteles-e? Válaszát köszönöm

Gyermek születése utáni pótszabadság Kérdés

Tisztelt Címzett! Az alábbi kérdés megválaszolásában kérném a segítségüket. Az 50/2014. kormányrendelet kimondja, hogy a munkáltatók munkavállalóik részére a pótszabadság idejére járó távolléti díjat és annak közterheit a Magyar Államkincstártól igényelhetik vissza. Egy konkrét ügyben a Magyar Államkincstár észrevételezte az adózónál, hogy az igényelt távolléti díjon felül igényelt munkáltatói közteher megtérítésére nincsen mód, mivel a munkáltató a kiva alanya, és a munkabér után megfizetendő kisvállalati adó nem minősül köztehernek. A jegyzőkönyv írja, hogy a közterhet a munkáltató nem igényelheti, mivel a kiva alanya. Álláspontunk szerint ez hátrányos a munkáltató részére. Kérdésem arra irányul, hogy valóban nem minősül-e a fent nevezett rendelet értelmében köztehernek a személyi jellegű ráfordításokat terhelő kiva? A 2012. évi CXLVII. törvény a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kiváról kimondja, hogy Magyarországon a vállalkozás a jövedelem- és vagyonszerzésre irányuló, vagy azt eredményező gazdasági tevékenysége (a továbbiakban: vállalkozási tevékenység) alapján keletkező adó- és más közteher-fizetési kötelezettségének választása és jogosultsága esetén e törvény szabályai szerint tehet eleget. Ebből arra következtetünk, hogy közteherfizetési kötelezettség a kiva is, éppúgy, mint a szociális hozzájárulási adó és a szakképzési hozzájárulás. Jár a munkáltatónak ez térítésként Önök szerint? Köszönettel

Továbbképzés elszámolása vendéglátással Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég egynapos szakmai továbbképzésre küldi dolgozóját. A számlán a képzés díján felül külön szerepel az étkezés költsége (a továbbképzést szervező cég ebédet is biztosított). Megteheti-e a munkáltató, hogy az ebéd díját megtérítteti a dolgozóval, és nem fizet adót a vendéglátás után?

Saját gépkocsihasználat térítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott cég munkavállalóját beiskolázza munkakörének ellátásához szükséges képzésre. A tanfolyam ideje alatt munkabérét megkapja, de munkát nem végez a cég telephelyén (bentlakásos elméleti képzés az ország másik felén). A tanfolyamhoz tartozó gyakorlati oktatást a munkavállaló másik cég telephelyén (mind az iskolától, mind a munkahelytől eltérő településen) kapja, ez idő alatt sem végez a munkáltatójának telephelyén munkát. Kötelező-e a munkáltatónak a 15 forintos kilométerdíjon felül a NAV üzemanyagár megtérítése a munkavállaló részére az elméleti, gyakorlati képzésrész, valamint a vizsga és konzultáció útjára?

Ingyenes lesz az első nyelvvizsga a fiataloknak Cikk

Ingyenes lesz az első nyelvvizsga megszerzését a jövő év elejétől a 35 évesnél nem idősebbeknek – jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára.

Munkaruha Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkáltatónál írásban nem rögzítik, de szokásos módon elvárás, hogy a munkavállaló fekete ruhában végezze munkáját. Jár-e ilyen esetben munkaruha-térítés, illetve mi a szabályos módja ennek a rendezésének? Egyenruháról nincs szó, csupán a fekete szín "elvárt". Válaszát köszönöm

Utazási bérlettérítés könyvelése, áfakezelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy munkáltató a munkavállalónak a munkába járási kormányrendelet szerinti bérleteket számla ellenében beszerzi, de csak a 86 százalék részt szeretné költségként viselni, mert a 14 százalékot a bérből levonja, akkor ezt hogyan kell helyesen könyvelnie? A bérletek beszerzését 100 százalékban könyveli a személyi jellegű kifizetések közé, majd a megtérített 14 százalék részt egyéb bevételekre teszi? Több helyen is olvasható, hogy a 14 százalék részt áfásan kellene kiszámlázni a dolgozóknak. Ezt hogy lehet a áfatörvényből levezetni? Melyik a helyes: számlázni kell vagy elég térítésként egyéb bevételre tenni? Köszönöm.

Útiköltség elszámolása Kérdés

Tisztelt szakértő! http://adozona.hu/kerdesek/2015_11_30_utikoltseg_elszamolas_uxn korábbi kérdésemre kimerítő és teljes választ kaptam. Még az lenne a kérdésem tárgyhoz kapcsolódóan, hogy van-e arra lehetőség, hogy az útkiköltségtérítést fizető cég ráutalja úgy a szolgáltatást nyújtó partnere számlájára az útkiköltségtérítés összegét, hogy arról számviteli bizonylatot nem állít ki a jóváírást fogadó társaság (egészen pontosan áfás számlát)? Ha mégis ez történik, mi a teendője a jóváírásban részesülő félnek? Kérem, válaszát indokolni szíveskedjen! Köszönjük!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ajándék kupon

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Unión kívüli szolgáltatás

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink