338 találat a(z) szerződés cimkére

Készpénzfizetési korlát: mikor számítsuk egybe az ügyleteket? Cikk

Cikkünk első részében megvizsgáltuk, hogy kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem; most pedig arra keresünk választ, hogy mikor kell egybeszámítani az ügyleteket, és mikor vizsgálhatjuk külön azokat a készpénzfizetési korlát szempontjából.

Készpénzfizetési korlát: ezekre figyeljen, hogy megússza a bírságot! Cikk

Kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem? Ismertetjük a tudnivalókat.

Gépbérbeadás Kérdés

Bizonytalan eredet, nem megfelelő állatjelölés – forgalmi korlátozást rendelt el a Nébih Cikk

Egy Pest megyei állattartó telepen tartottak ellenőrzést júniusban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. A telepen a juhok tartását be sem jelentette az állattartó, a sertés- és juhállomány egyedei közt egyaránt jelöletlen állatok voltak. A kötelező nyilvántartások vezetésének hiányán túl az előírt, kötelező vizsgálatok elvégzését sem tudta igazolni a gazda. A Nébih ellenőrei 166 db házi sertés és 34 db juh forgalmi korlátozását rendelték el.

Napelem bérbeadás Kérdés

Szakképzési kedvezmény Kérdés

Így kell szabályosan megszerezni az adatkezelési hozzájárulást Cikk

A személyes adatok kezelése vonatkozásában a 2016/679. számú Általános Adatvédelmi Rendelet (GDPR) tartalmazza a kötelező előírásokat. Sajnos azonban a rendelet értelmezése sokszor nem könnyű. Tagállami precedens kis számban áll rendelkezésre, luxemburgi bírósági döntés pedig kevés született. Ezekből kifolyólag nagy jelentősége van annak, hogy az Európai Adatvédelmi Testület (EDPB) – mely a GDPR által létrehozott, a rendelet előírásait elemző szerv – milyen útmutatásokat bocsájt ki. 2020. május 4-én jelent meg az 5/2020. számú iránymutatás az adatkezelési hozzájárulás feltételeiről, melyet az alábbiakban ismertetünk.

Kft.-ben üzletrész átadás Kérdés

Munkaerő elszámolása üzletág-átruházásnál Kérdés

Romlott az építőipari teljesítmény és a szerződésállomány, nőttek az árak Cikk

2020 márciusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 3,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitó – közölte a KSH.

Adatvédelem – online képzés belsős és külsős Kérdés

Tisztelt szakértő! Cégünk internetes képzést tart mind munkatársaink, mind mások számára. Az előadó lesz felvéve (videó, hang) és ez valószínűleg kikerül az internetre is, bár ezt nem dötnöttük még el. A jelentkezők egy mások számára jól ismert platformon jelentkezhetnek be, akikkel nekünk mint cégnek nincs szerződésünk. Ebben az esetben ők adatkezelők vagy adatfeldolgozók? Esetleg közös adatkezelők? Változik ez, ha van konkrét szerződés is a felek között? Milyen egyéb kötelezettségünk van (pl. hozzájárulás beszerzése az előadótól, vagy arra lehet más alap, illetve adatvédelmi tájékoztató megírása)? Változik-e bármi is, ha a képzést először a saját munkatársaknak tartjuk meg (itt a szolgáltatóval van szerződés) és utána külön alkalommal a többi jelentkezőnek (itt nincs szerződés)? Köszönettel!

Magyar cég, külföldi alvállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő, Magyar fogorvosi cég szerződést kötött német magánszemélyekkel fogászati kezelésekre. Mivel a koronavírus miatt jelenleg ők nem tudnak ide jönni, ezért a magyar cég kötne egy német fogorvossal szerződést, hogy ő lássa el a betegeket. A betegek továbbra is a magyar céggel kötnek szerződést, a magyar cég számlázza ki nekik a kezelés díját, a német fogorvos pedig a magyar cégnek számlázza be a saját díját. A magyar cégnek ebben az esetben be kell bejelentkeznie Németországba, kell német adószámot kérnie és arról számláznia a páciensek felé? Köszönettel: Jancsó Katalin

A vevő szerződés hiányára hivatkozva nem fizet Kérdés

Megköszönöm válaszát előbbi kérdésesemre, de csak részben kaptunk választ, visszaszállitani az eszközöket nem tudjuk, mert beépítették, és az bontással jár, ami meg rongálás vagy egyéb büncselekmény lehet? Sajnos csak az előbbi kérdésben feltett megoldás maradhat, hogy kintlévőségként kezeljük a ki nem fizetett eszközeinket, a számlát pedig sztornírozzuk. Ön szerint ez igy megoldható, ezt a kérdés részt ön is igy kezelte. Köszönjük megtisztelő válaszát

Nem teljesíthető szerződés, vis maior: járvány idején mikor nem kell kártérítést fizetni? Cikk

A koronavírus terjedése és a további terjedés megakadályozása érdekében bevezetett hatósági intézkedések – utazási korlátozások és tilalmak, karanténok – jelentősen befolyásolhatják a szerződéses kötelezettségek teljesítését.

Életbiztosítás adózása 2020-ban Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbiakban kérem a segítségüket. Adott egy kft., amely befektetéshez kötött életbiztosítási szerződést kötött (a szerződő a kft.). A biztosított a kft. tulajdonosa, halál esetén vagy baleseti halál esetén kedvezményezettek a tulajdonos gyermekei. Kérdés: jól gondolom, hogy a cég által havi rendszerességgel kifizetett biztosítási díj adóköteles jövedelem a biztosítottnál, amit havonta számfejteni kell. Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink