51 találat a(z) kivás kft. cimkére

Kivaalap-módosítások Kérdés

Kiva – egyesülés Kérdés

Munkabérből levont járulékokra fizetési halasztás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a vállalkozás (kivás kft.) nem tartozik egyik kedvezményezett körbe (koronavírus kormányrendeletek) sem, akkor lehet kérni a 1. március bérekből levont járulékok és szja, 2. béren kívüli juttatások utáni szja és szocho, 3. negyedéves kiva, 4. havi áfa NAV felé történő elutalásának halasztását? Esetleg részletfizetés kérését? Előre is köszönjük a választ!

Kivás kft. osztalék kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019 01.01 évben kiva szerinti adózásra áttért kft. a 2019-es nyereséggel lezárt adóévre osztalékfizetést hagyott jóvá. Így a 2019. adóév eredményéből 5 millió forint osztalékot kifizetését hagyták jóvá, melynek kifizetése 2020 februárjában megtörtént, ez a 2008-havi bevallásban szerepel is, ott a 15 százalék szja-levonás megtörtént , a szocho-kötelezettségről nyilatkozat került (a könyvelés felé) leadásra, melyben jelzik hogy a 2020. adóévben munkabérből származó jövedelmük eléri a 3 864e szocho-alapot, így az osztalék után ebbéli kötelezettségük nem keletkezik. Kérdésem az lenne, hogy így az osztalékfizetés (amely nem osztalékelőleg) jogszerű-e? És másik FONTOS kérdésem, hogy a jóváhagyott (és 2020 februárjában kifizetett) osztalékot melyik bevallásban kell szerepeltetniük? A 2019. évi elszámoló (2019KIVA) vagy a 2020. évi előleg (2020KIVA) bevallásban? Válaszát előre is megköszönve további tisztelettel: Szitás Imréné könyvelő

Kiva – bér mellett osztalék szochója Kérdés

Ügyfelemnek kivás kft.-ben heti negyven órás munkaviszonya van, 2019-re ben 5 millió Ft munkabért kapott. E munkaviszonya mellett egyéni vállalkozó is, ahol a 2019. évre van osztalékalapja. Kérdésem, hogy kell-e fizetnie szochót az egyéni vállalkozói osztalékalap után, vagy figyelembe lehet venni a kivás cégben kapott, összevont adóalapba tartozó munkabér jövedelmét, és akkor nem kell fizetnie szochót az osztalék után? Köszönöm a választ előre is. De Rossi Éva

Kivás kft.: adó-járulék Kérdés

Adott egy a kiva hatálya alá tartozó kft. A kft.-nek egy tulajdonosa van, aki egyben ellátja az ügyvezetői tevékenységet is. A kft. egy csomagküldő, internetes kiskereskedelmet folytató boltot üzemeltet. A kft.-nek egyéb tevékenysége nincs és alkalmazottja sincs. Az ügyvezető tagi jogviszonyban látja el a tevékenységét, aki a kereskedelmi tevékenységet is személyesen végzi. Kérdésem: ha a boltot átmenetileg bezárja a jelenlegi vírushelyzet miatt, milyen adó- illetve járulékfizetési kötelezettsége keletkezik, ha semmilyen jövedelmet nem vesz ki a társaságból? Gondolok itt a járulékokra, az szja-ra, kivára. Megteheti-e, hogy semmilyen jövedelmet nem számol el, tekintettel arra, hogy bevétele sem keletkezik? Köszönöm!

Kivás művészeti kft. – bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy művészeti tevékenységet végző kft. (9001 előadó művészet), amelynek 2 tulajdonosa van, mindketten közreműködnek a tevékenység végzésében munkaviszonyban. Jelen helyzetben az összes előadás elmarad, így bevételük nem lesz. A 47/2020.(III.18.) Korm. rendelet 4. § (1) bekezdése alapján jól értelmezem-e, hogy márciustól júniusig a következő a teendő: Ahogy eddig, meg kell csinálni a bérszámfejtést, le kell vonni az eddig szokásos adót és járulékokat, és ki kell fizetni a nettó bért. A levont járulékok 210 600 Ft-ra: 4% 8424 Ft, 3% 6318 Ft, és 1,5% 3159 Ft. Ezek közül nem kell megfizetni a 3+1,5%-os járulékokat, és a 4% természetbeni járulékból pedig a 8424 Ft helyett csak 7710 Ft-ot? Mivel a jogszabály csak járulékokról beszél, a levont szja-t is be kell fizetni? A „munkabért terhelő közterhek”-et nem kell megfizetni, ebbe beleértendő a kiva is? A levont, de be nem fizetett járulékrész a könyvelésben „egyéb bevétel” lesz? Válaszát köszönöm előre is.

Kivás kft. szüneteltetésének lehetőségei Kérdés

Tisztelt Szakértő. A jelenlegi helyzet miatt egy kis kivás kft.-nek (optika) a vevők elmaradása miatt meg kell fontolnia, hogy bezár határozatlan időre. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan teheti ezt meg, ha a válság végével újra szeretne kinyitni? Lehet-e szüneteltetnie a tevékenységét? Jelenleg van egy tulajdonosa (akinek van máshol heti 36 óránál több bejelentett munkaviszonya/főállása), valamint 3 fő munkavállalója (egy cseden van, egy 6 órás, és egy 8 órás munkaviszonyos). Ha lehet szüneteltetni a vállalkozást, mi lesz a munkavállalókkal? Előre is köszönjük a választ.

Kiva: eszközvásárlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kivás kft.-nél nagyértékű eszközvásárlás történt. Az ezáltal jelentkező amortizációt (értékcsökkenési leírást) költségként el lehet-e, el kell-e számolni? Köszönettel.

Kivás kft. egyszerűsített végelszámolása Kérdés

Egy kivás kft. 2020. 03. 01-jétől elhatározza az egyszerűsített végelszámolás megkezdését. A kérdésem a beküldendő bevallásokkal kapcsolatos a végelszámolás megkezdéséig: 1. a 2019. évre sima üzleti évet záró beszámoló, 2. 19KIVA elszámoló bevallás a 2019. évre, 3. a végelszámolás elhatározásáról szóló taggyűlési jegyzőkönyv alapján be kell küldeni a 20T201T bevallást, melynek A06/21. pontjánál jelölöm a végelszámolás kezdetét és a végelszámolásról hozott döntés dátumát. Ugyanebben a bevallásban az A04/16 pontnál jelölöm a kivaalanyiság megszűnésének okát és időpontját. A kérdés, hogy ezt a két tételt egy bevallásban is beküldhetem? 4. Mivel a cég mindenben havi bevalló, ezért január, február hónapokra be kell küldeni a 2001, 2008, 2065 számú bevallásokat. Február hónapnál jelölve a bevallás típusánál és fajtájánál a V1 kódot. Illetve a 20KIVA bevallást január-február időszakra. A kérdés, hogy itt előleg vagy elszámoló bevallást kell küldeni a végelszámolás jelölése mellett? 5. Mivel 03. 01-jétől visszakerül a cég a tao alá, ezért be kell küldeni a 2043TAO bevallást a tao-előlegről, de mivel a cégnek már nem volt bevétele a 01-02. hóban, ezért 0-ás lesz, vagyis nincs taoelőleg-kötelezettség. 6. A 2020. 01. 01-02. 29. közötti időszakra be kell küldeni a végelszámolás miatti tevékenységet záró beszámolót. 7. A végelszámolás alatt pedig a 01,08,65 számú bevallásokat kell beküldeni V2 kóddal. Van-e esetleg még valami, ami kimaradt? Illetve a végelszámolás befejezése egy külön kérdés lesz majd. Előre is köszönöm a segítséget.

Kivás kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiva alatt álló kft. 100%-os tulajdont szerezne egy újonnan alakuló kft.-ben. Kérdéseim: 1. Maradhat-e a kiva alatt a kft.? 2. Kapcsolt vállalkozásnak minősül így a két kft.? Az értékhatárokat össze kell-e adni ebben az esetben? Köszönettel

Életbiztosítás kivás kft.-nél Kérdés

A kft. korábban halál esetére szóló életbiztosítást kötött. A szerződő, a kedvezményezett és egyben a fizető is a kft. volt. A biztosított a magánszemély. A dijfizetés a korábbi jogszabályoknak megfelelően adómentes volt mindkét fél részére. 2019. évben a biztosítást a kft. felmondta, így egy nagyobb összeget a biztosító kiutalt a kft. bankszámlájára. Mivel a munkáltató ezt a jövedelmet ki szeretné osztani a korábban biztosítottként megjelölt magánszemélyek részére, adózási kérdés merül fel. A kft. kivaalany 2019. január 1-jétől. Kérdésem, hogy ebben az esetben hogyan alakul az adózás mind a magánszemély, mind a kft. részéről?

Ingóság bérbeadása – kiva Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kivás kft. magánszemélytől személygépkocsit bérel. Kifizetőről van szó, tehát elméletileg nem a magánszemélyt terheli a szochofizetési kötelezettség, hanem a bérbe vevőt. Viszont a kft. kivás, tehát szocho-t bevallania, fizetnie nem kell. Ugyanakkor véleményem szerint a Kivatv. 20. § (2) pontja szerint ez a tétel nem lesz kivaalap. Ez esetben mégis a magánszemélynek kell a szocho-t megfizetnie? Köszönöm!

Tartós részvény értékvesztése kivás adózónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy ha egy kivás adózó kft.-ben van tartós részvény, mely esetén 12. 31-ei dátummal értékvesztést kell elszámolni, akkor, az értékvesztéssel hogyan növelhetem meg az adóalapot, hiszen itt az adó a kivában fizetett összeg? Csak értékvesztés elszámolása esetén lehetne majd, a későbbiekben az esetleges értéknöveléssel csökkenteni az adóalapot? Az adóbevallás, mérlegkészítés határideje miatt szükséges lenne a sürgős válasz, amit előre is köszönök! Szép napot!

Kivás kft. saját jogú nyugdíjas foglalkoztatottja Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A kérdésem a következő: kivás kft.-nek csak saját jogú nyugdíjas foglalkoztatottja van. Kell-e kivát fizetni így a kifizetett jövedelem után?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyi iparűzési adó

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink