70 találat a(z) kilépés cimkére

Így kell elszámolni a szövetkezetből, gazdasági társaságból kilépő taggal Cikk

Sokszor felmerül a kérdés, hogyan kell meghatározni a kiadandó vagyont, ha egy szövetkezetből, gazdasági társaságból kilép a tag, és milyen adóvonzata van az adott szövetkezetre, társaságra és a kilépő tagra vonatkozóan.

Evából katába Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg a számviteli törvény hatálya alá tartozó, kettős könyvvitelt vezető evás ügyvédi iroda esetében mivel kell számolni, ha 2017. december 31-ével kilép az eva hatálya alól, és 2018-tól aktás lesz, ha rendelkezik 2017-ben vásárolt 4 millió forintos autóval és 2 millió forintos pénztárkészlettel? Köszönöm válaszukat.

Áfakörből való kilépés Kérdés

2017.12.31-ével szeretnék kilépni az áfakörből. Milyen bejelentési kötelezettségem van?

Kilépés az eva alól Kérdés

Bevételi nyilvántartást vezető bt. 2018. január 1-jei eva alóli kilépése esetén a 2017. decemberben kibocsátott számla és a decemberben beérkező szolgáltatásidíj-számla 2018. január 20-áig kerülnek kiegyenlítésre. Kérdésem az, hogy ezen számlák értéke része-e az eva alatt képződő bevételnek, és a költség is 2017-ben elszámoltnak tekintendő? Vagy a pénzforgalmi szemléletnek megfelelően mind a bevétel, mind a költség már a kilépés után a társasági adó szabályai szerint adózik 2018-ban? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.

Tagi kölcsön bt.-nél Kérdés

Ügyfelem egy bt. beltagja. A bt. jelentős beruházási hitelt vett fel és ehhez az önrészt, 10 millió forintot a bt. beltagja adta. A beruházási hitel lejárata 10 év. A beltag kilépne. Kérdésem, hogy részére muszáj-e visszafizetni a kölcsönt? A bt. ugyanis nem tudja, illetve a hitelszerződésbe benne van, hogy neki csak a hitel lejárta után lehet vissza fizetni. Lehetséges-e, hogy az új beltaggal egymás között rendezzék, és a továbbiakban az új beltagnak tartozna a bt.? Válaszukat köszönöm

Szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha egy cégtől kilép egy dolgozó, a fennmaradó szabadságát átviheti-e a másik céghez? Vagy ilyen nem létezik? Segítségét előre is köszönöm.

Osztalék kivából kilépés esetén Kérdés

2017. január 1. óta kivaalany kft. 2018-tól kilép a kivából, tao-alany lesz. Kérdésem, hogy fizethet-e a 2017. évi eredményéből 2018. évben osztalékot? 2017. évben osztalékelőleget vett fel a tulajdonos, ez lehet-e osztalék 2018-ban, vagy vissza kell fizetnie? Amennyiben lehet osztalék, abban az esetben hogyan adózik – kilépéskor kivát kell utána megállapítani? Köszönöm szépen a választ.

Bérlet elszámolása kilépéskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállalóinknak helyközi bérletet biztosítunk, amiről a cég nevére számla készül. A könyvelésben 100% költségként elszámoljuk 5512 főkönyvi számon. Ha egy dolgozónak hónap közben megszűnik a munkaviszonya, akkor kell-e arányosítani az elszámolt költséget és megtérítetni a még hátralevő időre a munkavállalóval a bérlet árát? Válaszát előre is köszönöm!

Volt munkavállaló céges e-mail-fiókja: ezt teheti vele a munkáltató Cikk

Megnézheti-e a kilépett munkavállaló céges e-mail-fiókjának tartalmát, és ha igen, meddig jogosult erre? Olvasói kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.

Túlvett szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! A dolgozó munkaviszonya augusztus 31-én megszűnt, a 2017-es évre járó összes szabadságát kivette, tehát az időarányosan járónál többet használt fel. Azonban 2017. szeptember 15-én ismét visszalép a céghez, mert mégsem volt jó döntés részéről a munkahelyváltás. Elméletileg ugye 09.15-12.31-éig időarányosan jár neki a szabadság. Figyelembe lehet-e venni az előző jogviszony idején túlvett szabadságot, hogy a munkáltatót ne érje kár, vagy nincs semmilyen lehetőség az összeszámításra?

Kilépés táppénzt követően Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk rendes felmondással kérte, hogy a munkaviszonyát szeptember 1. napjával szüntessük meg. A felmondás beadását követően beteg lett (jelenleg még táppénzen van). Kérdés: Mikor szüntethető meg a munkaviszonya? A keresőképesség első napján megszüntethető a munkaviszonya? Köszönettel: Égei Emese

Kilépett taggal való elszámolás Kérdés

2016 augusztusában a kft.-ből kilépett egy tag, ekkor mérleget készítettem és a rájutó részt kifizettem a kilépett tagnak. Kérdésem, hogy a ráeső részt az eredménytartalékkal szemben könyveltem ki kötelezettségként és 15 százalék szja-t és 14 százalék ehót vontam le belőle. Nem tudom jó-e ez így.? Válaszukat köszönöm

Eva és a készlet kapcsolata Kérdés

Az eva törvény 17. § (2) bekezdés értelmében az evára áttérő egyéni vállalkozónak, az áttérését megelőző nappal meg kell állapítania a meglévő készleteinek a leltár szerinti értékét. A szja törvény 10. számú melléklete alapján tehát, a korábban költségként elszámolt anyag- és árukészlet bekerülési értékét kell megállapítania. Ezt az összeget mindaddig adóalapot nem képező bevételként kell nyilvántartania, ameddig az evaalanyisága fennáll. Ha azonban tevékenységét megszünteti az eva hatálya alatt, vagy kilép az evából, akkor az eva alapját ez az összeg növelni fogja a megszűnés vagy kilépés évében. Ehhez kapcsolódó kérdésem lenne. Kilépéskor a korábban átvett készlet értéket kell figyelembe venni evaalapnak, vagy a kilépéskor az átvett készletből az evás értékesítések után megmaradt értékét. Az eva alapja a készlet nettó vagy bruttó értéke? Köszönettel Pete András

Iránymutatás a NAV-tól: így kell belépni az evába, és kilépni onnan Cikk

Tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) hatálya alá történő bejelentkezéssel, illetve a törvény hatálya alól történő kijelentkezéssel összefüggő teendőkről.

Közös őstermelésből kilépő és visszalépő tag szja bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértők! 2 fős közös őstermelésből évközben kilépő, majd pár hónap múlva (évközben) visszalépő tagnak hogyan kell kiszámolni a 2016. évi jövedelmét? Megállapodhatnak-e úgy a kilépéskor, hogy a még év végéig beérkező bevételek és költségek kétfelé osztandók? Hol van a határ, hogy milyen bevételeket és költségeket oszthatnak fel a későbbiekben? Ráadásul ebben az esetben még évközben vissza is lépett ugyanaz a tag. Lehet-e ilyen megállapodás? Így gyakorlatilag az egész évi bevételeket és költségeket 2 felé lehetne osztani. A területalapú támogatást saját névre külön-külön kapják, erre is lehet megállapodás, hogy fele-fele arányban részesülnek belőle? Az szja törvényben nem találok erre semmit, csak az szja bevallási útmutatóban van rá utalás. Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink