112 találat a(z) külföldi kiküldetés cimkére

Külföldi kiküldetés elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetés elszámolásával kapcsolatban szeretnénk tájékoztatást kérni: Külföldi kiküldetés alapján a munkavállaló részére 15 euró/nap összeget fizethetünk ki adómentesen. A kiküldetés során keletkezett étkezési számlákat hogyan kell helyesen elszámolni abban az esetben, ha a számla összege több mint 15 euró? A munkáltató vagy a munkavállaló köteles az adót megfizetni a számlák után? Milyen tételeknek kell szerepelni a munkavállaló bérszámfejtésében? Tájékoztatását előre is köszönjük! Tisztelettel. S. Ildikó, Szepi Sped Kft.

Társas vállalkozó külföldi napidíja nemzetközi fuvarozásban Kérdés

Külföldi kiküldetés esetén a napi 60 eurónak megfelelő forintösszeg a társas vállalkozói jogviszonyban foglalkoztatott, a közúti közlekedési szolgáltatásokról és közúti járművek üzemben tartásáról szóló külön jogszabály rendelkezései szerint engedélyhez kötött nemzetközi közúti közlekedési szolgáltatást végző gépkocsivezetőt "a 1997. évi LXXX. törvény alapján: Foglalkoztatott: aki nem minősül egyéni, illetve társas vállalkozónak és foglalkoztatója biztosítással járó jogviszony keretében foglalkoztatja." megilleti az adómentesség a 60 euróra?

A1 igazolás visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külső cégnek is vállalunk számfejtést és hónap végén adnak le minden dokumentumot a bérszámfejtéshez. Most derült ki, hogy voltak kint munkavállalók külföldi kiküldetésben novemberben és októberben is. Van rá lehetőség, hogy visszamenőleg A1 igazoláshoz kérelmet nyújtson be a cég? Ha igen akkor mi az a maximális idő amire visszamenőleg kérelmet lehet beadni? A cég nem tb-kifizetőhely. Válaszát előre is köszönöm!

Külföldi kiküldetés – napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavállalókat rendel ki néhány napos külföldi munkára. A felmerült költségekről a dolgozók hozzák a cég nevére szóló számlákat (szállás, utazás, étkezés stb), az összes felmerült költségük ilyen módon megtérítésre kerül. Ezen felül kapnak napidíjat is. A kapott napidíjuk 30%-a, illetve maximum 15 euró a fentiekkel együtt is adómentes lesz? Válaszát köszönöm!

Elmaradt külföldi kiküldetés költségelszámolása Kérdés

Egy külföldi kiküldetéshez kapcsolódóan dolgozónknak megrendeltük a repülőjegyet, szállást Ausztriába. Rendben meg is kaptuk a számlákat, amelyek kifizetésre is kerültek. Indulás előtti napon a munkavállalónk megbetegedett, így nem tudott elmenni a kiküldetésre. A repülőjegyet, szállást már nem lehetett visszamondani. A kérdésem a számlák könyvelésével kapcsolatos: elszámolhatóak ezek a költségek utazási- és szállásköltségként? A számlák áfája visszaigényelhető?

Gyes Kérdés

Tisztelt Szakértő! Férjem 2 évre szóló külföldi kiküldetése miatt decembertől határozott időre Németországba költözik a család. Két kis gyermekünk van, 2 és 4 évesek. A kisebbikkel szeptember 2. óta gyesen vagyok. A munkába való visszatérést csak egy év múlva tervezem. Kérdésem az lenne, hogy számomra mi a teendő ez ügyben, milyen hivatalos bejelentéseket kell tennem? A gyessel és a jelenlegi munkáltatómmal meglévő munkaviszonyommal kapcsolatban változik valami? A nagyobbik kislány az óvodát kint folytatja, a kisebbik velem lesz otthon. Az ő esetükben mi az eljárás? Köszönettel: Mary

Külföldi kiküldetés hallgató esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! 15 hetes kötelező szakmai gyakorlatát nálunk töltő hallgató (hallgatói munkaszerződéssel, együttműködési megállapodással foglalkoztatjuk) több napos külföldi kiküldetésre küldhető? Ha igen, a 30%-ot (illetve 15 EUR-t) meghaladó napidíjra vonatkozik a járulékmentesség? Válaszukat előre is köszönöm.

Próbaidő meghosszabbítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019.05.21-én belépett dolgozónk próbaideje 2019.08.20-án lejár. Munkájával elégedetlenek vagyunk, de sajnos külföldi kiküldetésben van még 09.22-ig, ezért a próbaidőn belül nem tudjuk megszüntetni a munkaviszonyát. Helyesen járunk-e el a törvény szerint, ha 2019.08.16-án próbaidőn belül indoklás nélkül megszüntetjük a munkaviszonyát, és 2019.08.17-2019.09.22-ig határozott idejű szerződéssel újra alkalmazzuk. Megtámadható ez a munkaügyi bíróságon? Tisztelettel.

Diák kiküldetésen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatott diákokat (nekik fizetnek számla ellenében) szeretne az egyik cég belföldi/külföldi kiküldetésre küldeni. Eljárhatnak így? Köszönettel.

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyéni vállalkozó aki nemzetközi fuvarozással foglalkozik. Alkalmazottjai havi több napot töltenek külföldön, például Németországban. Milyen költségek terhelik a munkáltatót? Napi 60 euró elszámolható a dolgozóknak adómentesen? Emellett a német minimálbért ki kell fizetni a munkavállalóknak? Vagy elegendő a magyar minimálbér plusz a 60 euró költségtérítés? Amennyiben egy hónapban több egymást követő napot tartózkodik külföldön, azokra a napokra, melyek pihenőnapok számára, kell fizetnie valamit a munkáltatónak? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldi kiküldetés szakértő esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetéssel kapcsolatban kérném segítségüket. Munkavállalóinkon kívül szakértők is elkísérik kollégáinkat munkaügyi és egyéb konferenciákra, ugyanannyi napidíjat kapnak a külsős szakértők is, mint a munkavállalóink. Munkavállalóinktól minden járulékot levonunk, és a 08 bevallás 302. sorában szerepeltetjük a 2 kódkocka jelölésével. Szakértők esetében mi a helyes eljárás? Jövedelem szempontjából milyen kategóriába sorolható? Járulék szempontjából miket kell tőlük levonni, a 08 bevallás melyik sorában kell szerepeltetni, kell-e jelenteni a 1041-es bevalláson? Előre is köszönöm válaszukat. Tisztelt Szakértő!.

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég munkavállalót német családokhoz küldi ki dolgozni, ahol takarítanak, mosnak, főznek. Háztartási alkalmazottak. Hogy lehet az ő munkaidejüket törvényileg megoldani? Tervek szerint egy hónapot dolgoznának kint, egy vagy két hónapot itthon, aztán újra kint. Munkaidőkeret erre megoldás lehet vagy más szabályozás vonatkozik erre, például pihenőidő, ünnepek? Köszönöm a segítséget. Szilvia

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetés során olyan magánszemély is utazik a cég munkavállalóival, aki semmilyen jogviszonyban nem áll a társasággal. Napidíj nem kerül kifizetésre, csak az utazás és szállás költségei merülnek fel, számla ellenében. Kérdésem, hogy költségként elszámolható-e a szállásdíj és az utazási költség ilyen magánszemély után a cég könyveiben, vagy legalább egy megbízási szerződés szükséges ehhez? Válaszukat előre is köszönöm!

Napidíj Kérdés

Tisztel Szakértő! Költségvetési szerv külföldi kiküldetésre küld vele jogviszonyban nem lévő magánszemélyeket, akik részére napidíjat fizet. A kiküldetés során ellátandó tevékenységre megbízási szerződés nem készül. A kiküldetést engedélyező dokumentum tartalmazza, hogy milyen kérdésekben kell egyeztetést folytatnia a fogadó szervezettel. Az előzőek alapján milyen szja-, tb- és egyéb szabályokat kell alkalmazni a napidíj kifizetésekor (elszámolásakor)? Milyen terheket (szja, más közteher stb.) kell a kifizetőnek fizetni, bevallani? A napidíj az előző esetben önálló tevékenységből származó jövedelem, amit ennek megfelelően kell szerepeltetni a jövedelemigazoláson?

Napidíj 15 euró Kérdés

Ez a külföldi kiküldetés igazolás nélküli része, ez után nem kell adózni? Ha csak ezt számoljuk el?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR-díj számviteli elszámolása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Irodaépületen reklámtábla elhelyezése

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Illetékmentesség apport esetén

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink