9 találat a(z) külföldi befektetés cimkére

Kamatjövedelem külföldről és belföldről: fontos különbség a bevallásuk között Cikk

Meglepetésként érte tavaly a külföldi bankszámlával rendelkező magyar magánszemélyeket az adóhatóság megkeresése, miszerint eltérést tapasztalt az érintettek korábbi években bevallott jövedelmei és a nemzetközi adatszolgáltatás által továbbított adatok között. Annak érdekében, hogy 2022-ben az szja-bevallás minden szükséges jövedelmet tartalmazzon, és elkerüljék az érintettek az adóhatósági (egyébként támogató) eljárást, célszerű áttekinteni a külföldről származó kamatjövedelmekkel kapcsolatos bevallási tudnivalókat.

Látványosan növekedett a külföldi befektetések száma Magyarországon Cikk

Fellendültek tavaly az európai működőtőke-befektetések (FDI) a koronavírus-járvány okozta visszaesés után – derül ki az EY több mint 500 döntéshozó bevonásával készült nemzetközi felméréséből. Kelet-Közép-Európa továbbra is az egyik legvonzóbb beruházási célpont, Magyarországon másfélszeresére nőtt a külföldi befektetések száma.

Külföldi befektetésekből származó jövedelmek feltüntetése az szja-bevallásban Cikk

A magyar adóilletőséggel rendelkező magánszemélyt teljeskörű adókötelezettség terheli, mely azt jelenti, hogy jövedelmét – mely a világ bármely részéről származhat – a magyar adóbevallásában fel kell tüntetni. Így a külföldi befektetésekből származó jövedelmekkel ki kell egészítenie a bevallási tervezetet. Ezek a jövedelmek nem szerepelnek a bevallási tervezetben, mivel a külföldi kifizetőtől adatszolgáltatás közvetlenül nem érkezik, az információ a külföldi adóhatóságon keresztül később jut el a magyar adóhatósághoz.

Külföldi befektetés: amire különösen figyelni kell a magyar szja-bevallásban! Cikk

Ha valaki külföldön kezeli pénzügyi befektetéseit, de Magyarországon él életvitelszerűen, akkor a magyar adóhatóságnak benyújtott adóbevallásában az e befektetései révén elért jövedelmét is be kell vallania. Ebben az esetben a magyar adóbevallását bizonyosan a befektetési szolgáltató által adott kimutatás szerint készíti el. Ez azonban nem tekinthető a magyar adójogszabályoknak megfelelő megoldásnak, és azzal az eredménnyel járhat, hogy egy adóhatósági vizsgálat adóhiányt állapít meg, és szankciókat szab ki – figyelmeztet a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda.

A külföldi befektetéseket szabályozó új törvény elfogadására készül Kína Cikk

A külföldi befektetéseket szabályozó új törvény elfogadásával Kína támogatja a tisztességes piaci versenyt és átlátható környezetet biztosít a külföldi vállalkozásoknak – jelentette ki Vang Csen, a kínai parlament állandó bizottságának alelnöke pénteken a törvényhozás plenáris ülésén.

Súlyos bírságra számíthatnak a Magyarország biztonsági érdekeit sértő külföldi befektetők Cikk

Elfogadta az Országgyűlés a Magyarország biztonsági érdekét sértő külföldi befektetések ellenőrzéséről szóló törvényt, amelynek értelmében 2019. január 1-jétől külföldi befektetők meghatározott köre a stratégiailag kiemelt jelentőségű ágazatokban csak az illetékes miniszternek történő bejelentés megtételét és a bejelentés miniszter által történő visszaigazolását követően szerezhet tulajdonrészt, illetve befolyást magyarországi székhelyű gazdasági társaságban. A bejelentési kötelezettség elmulasztása milliós bírságot vonhat maga után – összegzi a szabályozást az act legal | Bán és Karika Ügyvédi Társulás.

Új jogszabály egyes külföldi befektetések ellenőrzéséről Cikk

Október 11-én, a 2018. évi 157. számú Magyar Közlönyben jelent meg a Magyarország biztonsági érdekét sértő külföldi befektetések ellenőrzéséről szóló 2018. évi LVII. törvény, mely 2019. január 1-jétől hatályos.

Külföldi befektetési szolgáltatóval kötött szerződés tbsz-ként Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Ha magyar adózó külföldi befektetési szolgáltatóval köt szerződést hosszabb távban gondolkodva, van-e arra lehetőség, hogy ezt a magyar adózás szerinti tartós befektetési számlaként (tbsz) használja? Vagyis, ha öt éven túli lesz a befektetés, akkor az elért hozam után ne kelljen magyar adót fizetni?

Árfolyamnyereség és -veszteség Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretném az állásfoglalását kérni. Egy Magyarországon élő magyar állampolgárnak vannak külföldön befektetései. 2016. évben több ügyletben nyereséget, más ügyletekben viszont veszteséget realizált. Az ügyletek különböző országokban történtek. Az érintett országokkal van kettős adózást kizáró egyezményünk. Kérdés, hogy az adó elszámolásánál levonható-e az árfolyamnyereségből az árfolyamveszteség, és így megállapítva az adóalap, vagy az árfolyamnyereség után meg kell fizetni a 15% szja-t, a veszteség viszont nem számolható el? (Szja-t sehol nem vontak, azt Magyarországon kell megállapítani, illetve megfizetni.) Válaszukat köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR-díj számviteli elszámolása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Irodaépületen reklámtábla elhelyezése

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Illetékmentesség apport esetén

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink