85 találat a(z) gazdasági növekedés cimkére

Nyugdíjprémium: nem mindenki kap 50–56 ezer forintot Cikk

50–56 ezer forintos nyugdíjprémiumot kaphatnak év végén a nyugdíjasok – jelentette be Orbán Viktor az állami rádióban. A miniszterelnök szerint erre a gazdaság száguldása miatt van lehetőség. Az ATV Híradójának nyilatkozó nyugdíjszakértő szerint azonban több mint 200 ezer nyugdíjas ennél kisebb juttatást fog kapni, mert a nyugdíja nem éri el a 80 ezer forintot.

Lesz nyugdíjprémium, várhatóan ennyi lesz az összege Cikk

Száguld a gazdaság, ezért lesz lehetőség nyugdíjprémiumot fizetni, amelynek összege a gazdasági növekedés mértékétől függ – mondta el a miniszterelnök a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.

GDP-növekedés: várakozáson felül teljesít a magyar gazdaság Cikk

A második negyedévben Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adat szerint 17,9 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 17,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – jelentette ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A 2019. második negyedévinél 2,2 százalékkal volt nagyobb a GDP a nyers adatok szerint. A koronavírus-járvány az adatok megbízhatóságát is befolyásolja, amelyek befolyásolhatják a későbbi revíziók mértékét – tette hozzá a KSH.

Fél évnyi plusz pénzt kaphatnak a rendvédelmi dolgozók Cikk

A Belügyminisztérium megkezdte a hivatásos állományban lévőknek juttatandó "fegyverpénz" kifizetésének kidolgozását és a vonatkozó jogszabályok módosításának előkészítését – közölte a tárca.

Szja-visszatérítés gyerekes családoknak: ekkor lesz rá fedezet Cikk

A számítások szerint mintegy 1,1 millió gyerekes családban 1,5 millió kereső kaphat személyi jövedelemadó visszatérítést 5,5 százalékot meghaladó gazdasági növekedés esetén – mondta Nagy Márton, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán, ahol arról is beszélt, szeptember végéig a jelenlegi formájában marad a hitelmoratórium, addig lehet gondolkodni a folytatáson.

Magyar gazdaság: az előzetesnél is jobbak voltak az első negyedévi GDP-adatok Cikk

Felfelé javította az első negyedévi GDP mutatókat kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Magyarországon a bruttó hazai termék volumene 2,1 százalékkal alacsonyabb volt a tavalyi első negyedévinél, ami 0,2 százalékkal kisebb visszaesés az első becslésben jelzettnél.

OECD: gazdasági növekedési előrejelzés Magyarországra Cikk

Javította idei gazdasági növekedési előrejelzését Magyarországra vonatkozóan az OECD a járvány során nyújtott gazdaságvédelmi támogatások és a magas átoltottság pozitív hatásait nyugtázva.

Tízből kilenc vállalatot megrázott a járvány Cikk

A koronavírus-járvány hatására szinte minden vállalatnak újra kellett értékelnie üzleti stratégáját – derül ki az EY 52 országból 2400 döntéshozó megkérdezésével készült globális kutatásából. A vállalatfelvásárlások fellendülése azt mutatja, hogy a vezetők optimisták, és megkezdték a felkészülést a további gazdasági növekedésre. A válaszadók elsősorban technológiai és digitális szolgáltatásaik fejlesztésével próbálják növelni versenyképességüket a piacon.

Növekvő pályán a magyar gazdaság Cikk

Az előző negyedévhez viszonyítva 1,9 százalékkal nőtt, az egy évvel korábbihoz mérve – a nyers adat szerint – 2,3 százalékkal, a naptárhatástól megtisztítva 2 százalékkal csökkent Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) az idei első negyedévben – közölte ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Vírusválság: jól megszenvedte a magyar gazdaság 2020-at Cikk

Az elmúlt évben 5,1 százalékkal elmaradt az előző évitől a GDP volumene, szemben az egy évvel korábbi 4,6 százalékos növekedéssel – közölte ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A Monetáris Tanács döntött – a kamat marad Cikk

Ellenszavazat nélkül döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának kilenc tagja arról, hogy 0,60 százalék maradjon az alapkamat – derül ki a január 26-i ülés rövidített jegyzőkönyvéből, amelyet szerdán tett közzé az MNB a honlapján.

Megszólalt Orbán Viktor fő gazdasági tanácsadója a magyarországi kilátásokról Cikk

Elérheti akár a 6 százalékot idén a gazdasági növekedés, jövőre pedig már a 6-7 százalékos dinamika sem zárható ki, ezzel a teljesítménnyel pedig Magyarország háta mögött hagyhatja a szomszédos országokat, újra a régió éllovasa lehet – jelentette ki Nagy Márton, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója az InfoRádió Aréna című mai műsorában.

300 éve nem tapasztalt recesszióba taszította a koronavírus Nagy-Britanniát Cikk

Több mint három évszázada nem mért mélységű recessziót okoz a brit gazdaságban a koronavírus-járvány a brit pénzügyminiszter szerint.

Varga Mihály a gazdasági kilátásokról, lehetőségekről, fordulópontról Cikk

A magyar költségvetés és az államháztartás finanszírozása stabil, az ország működőképességének, a járványügyi védekezésnek és a gazdaság újraindításának jövőbeli költségeire akkor is megvan a fedezet, ha jövőre Brüsszelből csak az egyedi szabályok szerint járó agrártámogatási összegek érkeznek – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Világgazdaságnak adott, megjelent interjúban.

Bővül a Pénzügyminisztérium beruházásösztönző programja Cikk

Bővíti a Pénzügyminisztérium a nagyvállalati beruházási támogatást, mivel a koronavírus által okozott gazdasági károk enyhítésében és a gazdaság újraindításában kulcsszerepe van a beruházások ösztönzésének. A magyar vállalkozások könnyített feltételekkel és kibővített körben igényelhetnek támogatást a fejlesztéseikhez, így többen és könnyebben juthatnak beruházási forráshoz – közölte az MTI-vel Varga Mihály pénzügyminiszter.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink