121 találat a(z) drágulás cimkére

Rossz hír a csokiimádóknak, miközben valakik sokat kaszálnak az árutőzsdén Cikk

Történelmi csúcsot döntöttek a kakaóbab határidős jegyzései a kínálati hiánytól való félelem miatt: először lépte át a 10 ezer dollárt a tonnánkénti tőzsdei ár.

Sok minden drágul márciustól Cikk

Drágul a telefonálás és a bankolás, több bírság összege is nő, a boltok polcaira pedig kikerülnek a zsugortájékoztatók péntektől – írja a hvg.hu.

Olcsóbb a gáz, mint egy éve, így 3,8 százalékra csökkent az infláció a KSH szerint Cikk

Két év és tíz hónap után először tért vissza az infláció abba a sávba, ahol lennie kell. Ehhez persze szükség volt nem csak arra, hogy a tavaly januári nagyon drága benzinhez hasonlítsuk az üzemanyagárakat, hanem arra is, hogy a KSH módszertanával kijöjjön egy év alatt 25 százalékos gázárcsökkenés – írja a hvg.hu.

Drasztikusan drágul általában a bankolás, de jó számlaválasztással el lehet ezt kerülni Cikk

A telefonos szolgáltatások mellett a banki díjak is drasztikusan drágulnak áprilistól – a bankok a napokban teszik közzé az emelésről szóló közleményeket. Jó számlacsomag választásával és néhány megugorható feltétel teljesítésével viszont nemhogy az emelést el lehet kerülni, de ingyenessé is tehető a bankolás.

Váratlan helyről jött a drágulás: 140 termék árain mutatjuk, hogyan állt össze az infláció 2023-ban Cikk

5,5 százalékkal volt drágább az élet 2023 decemberében, mint 2022 utolsó hónapjában – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal. Az inflációt 140 termék, illetve szolgáltatás árának változásából számolják ki, ezeket mutatjuk be most részletesen – írja a hvg.hu.

Több mint 25 százalékkal emelkedtek az élelmiszerárak 2023-ban Cikk

2023. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 5,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, novemberhez viszonyítva pedig átlagosan 0,3 százalékkal csökkentek. 2023-ban az előző évhez képest átlagosan 17,6 százalékkal nőttek a fogyasztói árak – írja honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Eldőlt, 18 százalék felett lesz a Prémium Magyar Állampapír következő kamata Cikk

Jelentős esemény a magyar gazdaságban, hogy 17 hónap után 2023 októberben először ismét egyszámjegyű lett az éves infláció. Az új adat ismeretében, illetve a jegybanki előrejelzések elfogadásával már szinte hajszálpontosan megmondható, hogy mekkora lesz az inflációkövető állampapír jövő évi kamata – derül ki a Bankmonitor.hu elemzéséből.

Egyre több cégnek nincs pénze az egyre drágább biztosításra, inkább kockáztatnak Cikk

Az első félév végére 186 800 vállalati vagyonbiztosítást kezeltek a hazai biztosítók, 0,6 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A féléves díjbevétel összege 64 milliárd forintot tett ki, ami 8 százalékkal haladta meg a 2022 első félévében regisztrált 59,3 milliárd forintos szintet – közölte kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által közzétett legfrissebb adatok alapján a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).

Árfigyelés: átlagosan 7 százalékkal mérséklődött a monitorozott élelmiszerek ára Cikk

Az indulás óta átlagosan 7 százalékkal mérséklődött az árfigyelőben szereplő élelmiszerek ára – állítja a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).

Nagyon megdrágulhatnak jövőre az autópálya-matricák Cikk

Az elmúlt évek autópálya-matrica árváltozásait az infláció mértéke befolyásolta, azonban ez a tavalyi évben rendhagyó módon aránytalanul változott az egyes kategóriákban. A jövő évi matrica árai viszont ismét inflációkövetők lesznek, legalábbis ez derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium nyilatkozatából, amely szerint a 2024-es sztrádadíjakat az augusztusi infláció mértéke szabja meg – olvasható az a autopalyamatrica.hu oldalon.

Ki nyeri az infláció és a hitelkamatok versenyét? Cikk

Júliusban 17,6 százalék volt az éves áremelkedés, ez 2,5 százalékpontos csökkenést jelentett az előző hónaphoz képest. Ugyanakkor a lakossági hiteleknél ilyen mértékű kamatcsökkenést sajnos nem láthattunk. De tegyük a szívünkre a kezünket: az infláció szárnyalásakor is elmaradt a lakáshitelek, személyi kölcsönök drágulása az áremelkedés változásától. De akkor hogy áll ez a „verseny”? – írja a Bankmonitor.hu.

Elképesztő a drágulás: több, mint 30 százalékkal fizetünk többet az élelmiszerekért, mint tavaly Cikk

2023. májusban a fogyasztói árak átlagosan 21,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,4 százalékkal csökkentek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

A hivatalosnál jóval erősebb drágulást, az ársapkás termékekből áruhiányt érzékelnek az élelmiszerboltokban az emberek Cikk

Hónapról hónapra több pénzt költenek a munkavállalók és a nyugdíjasok élelmiszerre, az inaktívak viszont egyre kevesebbet – derült ki a Publicus Research felméréseiből, írja a nepszava.hu.

34 százalékkal drágult a nyugdíjasok bevásárlása egy év alatt Cikk

Áprilisban is jelentős mértékben drágult a nyugdíjasok bevásárlása, 34,3 százalékkal kellett többet kiadniuk, a két évvel ezelőttihez képest viszont 58,2 százalékos a kiadásnövekedésük – ezt mutatja az mfor.hu által összeállított nyugdíjas árkosár.

Az évtized átverése Orbánék ígérete, hogy a nyugdíjak lépést tartanak az inflációval Cikk

A nyugdíjak nemcsak reálértékükből vesztenek, hanem a keresetektől is leszakadnak. Ha ez nem történt volna meg, 208 ezer helyett 262 ezer forint lenne ma az átlagnyugdíj. Közben a nyugdíjasok évről évre hitelezik az államot – írja a hvg.hu.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink