208 találat a(z) cég cimkére
Utazási utalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utazásközvetitéssel foglalkozó kft. utazási utalványokat bocsát ki, melyeket nála lehet beváltani az utas által kiválasztott útra. Van-e bármiféle áfafizetési kötelezettség, ha cég szeretne utazási utalványt vásárolni? A kiállított számlán utazási utalvány értékesitése szerepelne áfa nélkül, mivel előre nem lehet tudni, mire váltják be az utalványt. Helyes-e a számlázás?
Autópálya-matricák 2019-re: idei vásárláskor idei költségelszámolás
Cikk
Céges ügyfelek számára előnyt jelenthet, hogy a 2018-ban történő vásárlás még az idei céges költségeket terheli. Ezáltal csökkenthető az adózás előtti eredmény, így optimalizálva az idei év adóterheit. Fontos azonban tudni, hogy a megvásárolt matricák csak 2019. január 1-jétől lesznek érvényesek. Az úthasználati jogosultság egészen 2020. január 31-éig, azaz 13 hónapon keresztül érvényes.
Céges ajándék: a juttatás körülményei is befolyásolják az adót
Cikk
Adózási és adminisztrációs szempontból egyáltalán nem mindegy, minek nevezi, és milyen körülmények között szervezi a cég az üzleti partnerek, a dolgozók és azok gyermekeinek megajándékozását. Néhány dilemmára és az szja-törvény jövő évi változásaira is felhívjuk a figyelmet.
A pótbefizetés haszna, főbb előírások
Cikk
Egy gazdasági társaság életében előfordulhat, hogy a fennálló pénzügyi veszteségeket mielőbb pótolni kell annak érdekében, hogy a cég életben maradjon és tovább végezhesse gazdasági tevékenységét. Erre a problémára ad alapvetően megoldást a tagok által nyújtott pótbefizetés.
Vevő neve a számlán – közétkeztetési ellátás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Általános iskola vagyunk. Az egyik szülő munkáltatója szívesen kifizeti a gyermek étkeztetési számláját, ha a cég nevére írjuk a számlát. Állítása szerint mint cafeteria, de mint tudjuk, iskolai ellátás nem lehet cafeteria. Ezt meg is beszéltük, de az a kérés, hogy ne törődjünk vele, állítsuk ki a cég nevére a számlát. Helyesen tesszük-e, ha a tanuló szülőjének kérésére a gyermek neve helyett a cég nevére állítjuk ki a számlát?
Export vagy belföldi értékesítés
Kérdés
Tisztelt szakértő! Amerikai cég a webshopjában értékesített terméket magyarországi cégtől vásárolja úgy, hogy azt a magyar cég szállíttatja el (DHLszámla a magyar cégnek jön) az amerikai cég ügyfeleinek a világ különböző országaiba. Kérdés, hogy a magyar cégnek hogyan kell az ügyletet számlázni az amerikai cég felé? Van-e különbség, ha a végső vásárló magánszemély, ha uniós vagy harmadik országbeli? Köszönöm
Külföldről kamat adózása cégek közöett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Romániai cégtől kamatot kap egy magyar kft. Romániában a cégnek le kell vonni a forrásadót, gyakorlatilag a magyar cég adózott jövedelmet kap. Magyarországon ez újra adózik társasági adóban? A levont forrásadó figyelembe vehető-e a magyar adózáskor, hogyan?
Részesedés eladása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég eladta egy másik cégben lévő részesedését. Év végén értékelés történt. Eladás előtt kell értékelést végezni? Válaszukat előre is köszönöm!
Emelkedett és csökkent is a hitelek kamata
Cikk
2018. augusztusban a háztartások által újonnan felvett lakáscélú hitelek átlagos hitelköltség mutatója – részben az éven túli kamatfixálású hitelek növekvő súlyának hatására – enyhén emelkedett, míg a személyi hitelek hitelköltsége csökkent. Az új szerződések szezonálisan igazított értéke a lakáscélú és személyi hitelek esetében kismértékben emelkedett az előző hónaphoz képest, míg a szabad felhasználású jelzáloghitelek esetében csökkenés volt tapasztalható. A nem pénzügyi vállalatoknak nyújtott 1 millió euro érték alatti hitelek esetében a kamatlábak csökkenése, míg az 1 millió euro érték felettiek esetében a kamatlábak emelkedése volt megfigyelhető, közölte az MNB.
Magánszámláról történű utaláskor céges számla
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy amennyiben egy magánszemély a saját magán bankszámlájáról utal részünkre előleget, és kéri az előlegszámla kiállítását egy cég (kft., bt.) nevére, kiállíthatjuk-e cégnévre az előlegszámlát? Mi a helyzet, ha magán bankkártyával fizet, de cégnévre kér számlát, kiállíthatjuk? Előre is köszönöm a választ!
Alapítvány támogatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következő témával kapcsolatban. Cégünk egyik dolgozójának gyermeke súlyos, gyógyíthatatlan beteg. A család egy alapítványt hozott létre a gyermek támogatásának megoldására. Cégünk dolgozói pénzbeni gyűjtést kívánnak szervezni, valamint a társaság vezetői is támogatnák az alapítványt. Kérdéseink. - A magánszemély adományozónál keletkezik-e valamilyen adókötelezettség? - A társaság által nyújtott támogatás, azon kívül, hogy növeli majd a társaságiadó-alapot, milyen adókötelezettségeket eredményez? Várom mielőbbi szíves válaszát Köszönettel: Havasi Györgyi
Üzletszerzői jutalék 2.
Kérdés
Belföldi kft. üzletszerzéssel kíván megbízni a) magánszemélyt, b) céget. Ellenértékként üzletszerzői jutalékot fizetne. Kérdésem: milyen járulékok, adók illetve közterhek terhelik ezt a jutalék kifizetést a) és b) esetben? Továbbá: milyen megállapodást vagy szerződést kell kötniük a feleknek szintén a) és b) esetben? Köszönettel
Szerencsejáték
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni: egy társaság a pénzével játszhat-e szerencsejátékot például lottó, tipp-mix? A "bizonylaton", amit adnak az ilyen üzletekben, nem szerepel név. Segítségét előre is köszönöm. Üdvözlettel:hfejes
Áfamentes tevékenység
Kérdés
Hol tudom ellenőrizni cég, egyéni vállalkozó adószámát, akik mentesek az áfafizetési kötelezettség alól (tárgyi, vagy alanyi mentes), hogy valós vállalkozásról van-e szó? Cégnél segít az ingyenes céginformáció, de egyéni vállalkozónál problémám van. Köszönettel
Ingatlan bérbeadás TEÁOR ’08 6820 esetén
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft. bérel egy lakást magánszemélytől, és ezt bérbe adja. El lehet a cégnek számolni a lakásba megvett bútorokat, kiegészítőket, kisebb javítások, egy későbbi festés költségeit? Ha igen, akkor a 100 ezer forint alatti tárgyi eszközök egy összegben elszámolhatók-e? A 100 ezer forint feletti tárgyi eszközök minden esetben csak 14,50 százalékos kulccsal íródhatnak le? Ha a cég (2-es, áfás adószámos) a bérleti díjról számlát állít ki, azt minden esetben 27 százalék áfa terheli, ha belföldi / külföldi magánszemélynek, ha belföldi cégnek / uniós külföldi cégnek / 3. országbeli külföldi cégnek adja ki? Ha a cég fizető-vendéglátás keretében szeretné kiadni ezt a lakást, akkor megfelelő a TEAOR ’08 5520 (Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás), ha nem, akkor milyen TEAOR ’08-as tevékenységi körrel kell rendelkeznie ehhez? Ez esetben a cég választhatja-e a tételes átalányadózást ((szobák száma x 38 400 forint/év) vagy ezt az adózási módot csak magánszemély választhatja? Ha a cég a kereskedelmi szálláshely szolgáltatásról (fizető vendéglátásról) számlát állít ki, akkor azt 18 százalék áfa terheli (áfatörvény 3/A melléklet, áfatörvény 82. § 3. bek.) ? Válaszukat előre is köszönöm!