11 találat a(z) Héa-irányelv cimkére

Számlakibocsátásra irányadó szabályok áfaregisztrált adóalanyok által teljesített ügyletek esetén Cikk

Cikkünkben a számlakibocsátással kapcsolatos általános szabályokat nézzük végig, és arra a kérdésre keressük a választ, hogy egy olyan adóalany esetén, amely „csak” egy külföldi cég áfaregisztrációja (azaz nem letelepedett, de áfafizetési kötelezettséggel járó tevékenységet végző cég) milyen számlázási szabályokat kell alkalmazni, vonatkozik-e ezen adóalanyokra a magyar számlázási, illetve online adatszolgáltatási kötelezettség.

EU-n kívüli online tudományos konferencia áfája Kérdés

NAV: új áfaszabályok az e-kereskedelemben Cikk

2021. július 1-jén életbe lépnek az elektronikus kereskedelemre vonatkozó új általános forgalmi adó (hozzáadottérték-adó) szabályok. Az EU e-kereskedelmet érintő csomagja új alapokra helyezi a szabályozást, ezzel kapcsolatban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ismertetőt jelentetett meg a honlapján.

Áfamentes termékexport: így igazolható, hogy az áru kilépett az EU területéről Cikk

Hogyan igazolható export termékértékesítés esetén, hogy az eladott áru elhagyta az Európai Unió területét? Olvasónk futárszolgálattal küldené termékét Marokkóba, de nem tudja miként lehet hitelt érdemlően bizonyítani a tényt, hogy az áru valóban kilépett az EU területéről. A kérdésre Gombás Otilia szakértő válaszolt.

Szigorodtak a közösségi értékesítés adómentességi feltételei (2. rész) Cikk

A 2020-ban hatályba lépő áfatörvény-módosítások közül az egyik legjelentősebb a közösségen belüli adómentességre vonatkozó szabályok szigorodása. Jelen cikksorozat első részében a magyar áfatörvény rendelkezéseit ismertettük, ezen írásban pedig a közösségi végrehajtási rendelet szabályait elemezzük.

Áfa kétszer Cikk

Olvasónk Magyarországon vásárolt és Ausztriában honosított gépjárművel kapcsolatban szerette volna megtudni, hogy mi minősül közösségen belüli termékbeszerzésnek, illetve tisztázni akarta az üggyel összefüggésben az áfa megfizetésének szabályait. Szakértőnk, dr. Verbai Tamás jogász válaszolt a kérdésre.

Áfacsalás: általános fordított adózás lehet az ellenszer? Cikk

Elsőként Csehország számára kívánja lehetővé tenni az általános fordított adózás alkalmazását az Európai Bizottság 2019. június 21-én közzétett ajánlása szerint. Kérdés, hogy ennek milyen hatása lehet Magyarországra.

Ellentmondásos értelmezés a visszajáró adóról Cikk

Megteheti-e az adóhivatal, hogy ellenőrzés során nem veszi figyelembe az adózó javára az érvényesíteni elmulasztott levonható adót? Szakértőnk a HÉA-irányelvet és a hazai jogértelmezést vetette össze.

A távközlési adó és az összhang hiánya Cikk

Cikkünkban a Széll Kálmán Terv 2.0 "ajándékkosarában" levő három új elvonási fajta (távközlési és biztosítási adó, valamint pénzügyi tranzakciós illeték) rendszertani meghatározásának másik elemével foglalkozom. A következtetések szilárdabb alapokon állását segíti, hogy a parlament már döntött a távközlési adóról, illetve a Nemzetgazdasági Minisztérium e fejlemény apropóján kommünikét tett közzé.

Deviza és áfa: mit kell feltüntetni a számlán? Szakértői Kommentár

A devizában történő számlázás szabályai - bár egyértelműek -, sokszor mégis ismétlődő hiábákba futnak az adózók. Gyakorlati példákkal, magyarázatok a helyes alkalmazásról.

Devizában történő számlázás - gyakorlati problémák Szakértői Kommentár

Az általános forgalmi adóról szóló törvény a közös hozzáadottértékadó-rendszer kereteit meghatározó Európai Uniós irányelvvel („Héa-irányelv”) összhangban lehetőséget biztosít a felek között megkötött ügylet elszámolásához használt pénznem tetszés szerinti megválasztására.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

USA-ból beszerzett termék

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Befektetési hozamok adózása

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink